Сербська компанія HIP Petrohemija, яка управляє невеликою крекінг-установкою, заводами з виробництва поліолефінів і виробляє полімерну продукцію, таку як поліетиленові труби, на своєму підприємстві в Панчево недалеко від Белграда, закінчила 2020 рік з невеликим операційним збитком, еквівалентним 200 тис. євро, після збитку в 21 млн. євро роком раніше.

Продажі в розмірі 29,4 млрд. динарів (29,2 млн. євро) були трохи вище показника попереднього року, а прибуток після сплати податків становить трохи менше 900 тис. євро.

Компанія заявила, що успішно завершила весняне технічне обслуговування в кінці квітня 2021 року. Серед іншого, були відремонтовані енергопостачання і гранулюючих екструдер для виробництва поліетилену високої густини (ПЕВГ) і поліетилену низької густини (ПЕНГ).

HIP Petrohemija експлуатує крекінг-установку потужністю 250 тис. тонн на рік по етилену і 120 тис. тонн на рік по пропілену. Установки по виробництву поліетилену марок Hiplex і Hipten мають виробничу потужність 180 тис. тонн на рік. Компанія HIP поставляє свої власні компаунди для переробних підприємств Petroplast і Panonijaplast.

В управлінні компанії також знаходиться завод Elemir з виробництва бутадієну потужністю 45 тис. тонн на рік, розташований приблизно в 100 кілометрах на північ від Белграда, де випускаються еластомери під маркою Hipren.

Нафтохімічний завод HIP Petrohemija в сербському Панчево. Фото: HIP Petrohemija

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА