Європейські виробники полімерів планують збільшити інвестиції в розвиток і розширення хімічної переробки відходів пластмас в первинну сировину, згідно з повідомленням галузевої асоціації PlasticsEurope, яка повідомила, що компанії, як очікується, вкладуть більше коштів в цю технологію найближчим часом. За кілька років очікується зростання витрат з 2,6 млрд. євро в 2025 році до 7,2 млрд. євро в 2030-му.

«Хімічна переробка відходів пластмас встановлює нові стандарти і є центральною частиною економіки замкнутого циклу», – сказав президент PlasticsEurope Маркус Стейлеманн (Markus Steilemann). Тому не дивно, що генеральний директор німецької групи Covestro так пристрасно підтримує цей процес. У травні Маркус Стейлеманн розповів в інтерв'ю швейцарській щоденній газеті Neue Zürcher Zeitung, що «природа подавала приклад протягом сотень мільйонів років. Зрештою, вуглець завжди має круговорот у природі, і ми теж можемо це зробити».

PlasticsEurope навела дані дослідження консалтингової компанії McKinsey, в якому говориться, що до 2050 року майже 60 % світового виробництва пластмас буде засновано на повторному використанні та переробці. Асоціація заявила, що до 2025 року в результаті хімічної переробки відходів пластмас у всьому світі буде вироблятися близько 1,2 млн. тонн полімерів. Згідно з специфікаціями Європейського союзу кругообігу  пластмас (European Commission's Circular Plastics Alliance), до 2025 року в європейських виробах буде використовуватися 10 млн. тонн вторинних пластмас.

У той же час тривають суперечки з приводу ефективності хімічної переробки пластмас. Німецька група із захисту прав споживачів Deutsche Umwelthilfe (DUH, Берлін; www.duh.de) критикує цей процес, зокрема через великі витраті енергії, необхідні для розподілу пластмас. Крім того, сьогодні при використанні цієї технології залишається велика кількість залишків, що не піддаються переробці.

Однак промисловці не поділяють цих побоювань: наприклад, австрійський виробник поліолефінів і хімічної продукції Borealis не так давно оголосив про значне розширення своїх зобов'язань з хімічній переробки пластмас.

 Президент PlasticsEurope Маркус Стейлеманн (Markus Steilemann).   Фото: PlasticsEurope

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА