Президент США Джо Байден, виступаючи в Піттсбурзі 31 березня, оприлюднив план створення робочих місць – «Американський план зайнятості» – вартістю понад 2 трлн. доларів. Істотна роль у цьому плані відводиться модернізації інфраструктури. Зокрема, він включає безпрецедентні інвестиції у водну інфраструктуру – 111 млрд. доларів протягом наступних 8 років.

Серед найбільш амбітних цілей плану – повна ліквідація труб зі свинцевим покриттям у системах питного водопостачання, а також заклик до Конгресу інвестувати 45 млрд. доларів до Державного оборотного фонду питної води Агентства з охорони навколишнього середовища та на гранти, пов'язані із Законом про вдосконалення водної інфраструктури (WIIN).

«По всій країні труби та очисні споруди старіють, а забруднена питна вода загрожує здоров'ю населення, – йдеться в інформаційному бюлетені Білого дому. – За наявними оцінками, від шести до десяти мільйонів будинків як і раніше отримують питну воду по освинцьованих трубах. Президентські інвестиції в поліпшення інфраструктури водопостачання та на заміну таких труб створять хороші робочі місця».

План націлено на необхідність модернізації систем питного водопостачання, побутової та зливової каналізації, він передбачає виділення 56 млрд. доларів у вигляді грантів і недорогих гнучких кредитів штатам, племенам, територіям та малозабезпеченим громадам по всій країні.

Нарешті, план передбачає фінансування в розмірі 10 млрд. доларів для моніторингу та усунення ПФАС (пер- і поліфторалкільних сполук) у питній воді, а також для інвестування в сільські малі системи водопостачання та каналізації, включаючи дренажні поля.

«Відрадно бачити, що вода займає чільне місце в плані після того, як багато років водна інфраструктура була поза увагою, – йдеться в заяві Водного альянсу США після виступу. – Ми вітаємо сьогоднішню прихильність водної інфраструктури як відображення та визнання політичної волі до вживання заходів, щоб почати закривати інвестиційний пробіл у водну інфраструктуру».

 www.waterworld.com

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА