В Одесі на станції біоочистки «Південна» розпочалося промислове випробування інноваційних  розробок з очистки стоків.

Для цього, з ініціативи керівництва водоканалу в Одесу були запрошені фахівці австрійської компанії VTA AUSTRIA GmbH, що є світовим лідером в сфері очистки стічних вод. За їх розробками сьогодні здійснюють очищення стоків у найбільших міста Європи та  Азії, в тому числі, Відні, Цюріху, Франкфурті, Софії.

Компанією VTA AUSTRIA GmbH розроблено унікальні біологічні реагенти VTA Біокат® P-500 і VTA Гідропромт®, що не мають аналогів в світі. З їх допомогою осадження активного мулу поліпшується на 80 %, а стічні води очищаються від нітратів, азоту амонійного, фосфатів, нітритів та ін. З ефективністю до 97 % видаляються мікробні, патогенні та мультирезистентні мікроорганізми, в тому числі коронавірус і кишкова паличка.

Австрійські фахівці вважають, що «Інфоксводоканал» і зараз якісно здійснює очищення стічних вод, без перевищення затверджених для підприємства нормативів. Однак за допомогою австрійських продуктів це можна робити ще якісніше, ​​щоб відповідати більш жорстким європейським нормативам, а також знизити навантаження на очисні споруди.

Керівник міжнародних інженерних проектів групи компаній VTA AUSTRIA GmbH Аллоіс Буттінгер висловив впевненість, що перша в Україні реалізація інноваційного підходу в очищенні стоків буде саме в Одесі. Він вважає, що стан очисних споруд та технологічного ланцюжка водовідведення «Інфоксводоканалу» один з найкращих в Україні. Це дозволяє впровадити розробки австрійських учених з мінімальними витратами та високою результативністю.

З австрійськими розробками також ознайомився мер Одеси Геннадій Труханов, він наголосив на важливості реалізації цього проекту: «Одесити повинні жити в чистому місті та купатися в чистому морі. Для цього потрібно працювати. Я радий, що в Україні очищати питну воду безпечним реагентом першою почала Одеса. А сьогодні «Інфоксводоканал» знову першим намагається впровадити європейські розробки для очищення стоків».

За інформацією директора «Інфоксводоканалу» Ігоря Лисенка, очищені стічні води матимуть статус технічної води і зможуть без проблем використовуватися для міських господарських потреб, як це робиться в Європі – для миття вулиць, поливу газонів, парків, скверів тощо.

Після кількох тижнів промислового випробування фахівці прорахують необхідну кількість реагентів для впровадження в повний технологічний цикл на всіх очисних спорудах Одеси.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА