У Кропивницькому відбуваються планові будівництво та реконструкція об’єктів каналізаційних очисних споруд. Після завершення робіт Первозванівскі біологічні ставки, що займають площу близько 40 гектарів та створюють незручності мешканцям Первозванівки, будуть виведені з експлуатації. Очищення стоків, які скидаються з міста, буде приведене до нормативів, які встановлює держава. 

«Каналізаційні очисні споруди – це нирки міста, – розповів генеральний директор ОКВП «Дніпро-Кіровоград» Роман Ілик – Це об’єкт очищає всю каналізацію – всі відходи, які виробляє місто, населення, промисловість, кафе, бари, ресторани, автомобільні мийки. Стоки збирають та очищують на каналізаційних очисних спорудах, щоб у водний об’єкт – річку чи балку – скидати вже чисту воду. Від цього залежить екологія всієї держави, бо якщо у всіх містах не працюватимуть каналізаційні очисні споруди, то ми будемо забруднювати річки та не будемо мати звідки взяти чисту воду».

«До цього їх не реконструювали близько 40 років, обладнання вже застаріло як фізично, так і морально, – зазначив Роман Ілик. – Технологія очищення стоків не змінювалася з 60-х років минулого століття, а їхній фізико-хімічний склад суттєво змінився. Якщо сорок років тому люди мили посуд гірчичним порошком, а одяг прали господарським милом, то зараз ми бачимо в магазинах надзвичайно велику кількість хімії – і хімічної, і біологічної, і органічної, а також фосфатовмісної – на жаль, держава ще не заборонила її використання. В США та Європі фосфатовмісні засоби заборонені до продажу, тому що це – один із головних чинників, які не лише згубно впливають на роботу очисних споруд, а й забруднюють річки та інші водойми».

Тому для максимальної мінімізації ступеня забруднення, проводиться модернізація очисних споруд «Дніпро-Кіровоград». Одним з об’єктів комплексу  очисних споруд є цех механічного зневоднення. Він також буде задіяний у технологічному процесі – тут будуть очищувати шлам, що утворюється в результаті діяльності бактерій, що очищають стічні води. В результаті буде зменшено територію, на якій шлам потім зберігається.

«Зараз ми качаємо шлам на т Первозванівські біоставки – це близько 40 гектарів. Після того, як буде введено в дію цех механічного зневоднення ми плануємо вивести біоставки з експлуатації та здійснити їхню рекультивацію.

Довідка. «Дніпро – Кіровоград» є учасником проекту «Розвиток міської інфраструктури –2», в рамках якого підприємство отримало кредит Світового банку на суму 47 мільйонів доларів. З них близько 8,5 мільйона направили на реконструкцію очисних споруд каналізаційного господарства Кропивницького.

 

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА