Система тепломереж у Києві – третя за розміром в Європі. Її загальна протяжність сиановить понад 2,7 тис. км. На сьогодні 80 % трубопроводів мають зношений стан, оскільки відпрацювали нормативний строк служби і потребують заміни.

За програмою заміни тепломереж Київтеплоенерго реконструює найбільш аварійні ділянки трубопроводів на Оболоні. На вулиці Архипенка і проспекті Героїв Сталінграда оновлено понад 1,5 км трубопроводів, які пропрацювали майже 50 років.

Програма реконструкції тепломереж реалізується в Києві третій рік поспіль. Вона передбачає повну заміну зношених ділянок тепломереж на сучасні — гнучкі полімерні теплоізольовані труби та труби арматурою європейського зразка з гарантійним терміном експлуатації 40-50 років.

«Ми продовжуємо заміну як магістральних, так і розподільчих трубопроводів, якими тепло та гаряча вода постачається безпосередньо до будинків. На Оболоні оновлюється ділянка, що пролягає у житловому кварталі на вулиці Архипенка та проспекті Героїв Сталінграда. Ця тепломережа була прокладена на початку забудови масиву — у 1973 році. Тільки за останні 5 років на ній усунули 22 пошкодження. Наразі із запланованих 1,5 км мереж опалення та гарячого водопостачання тут вже замінили близько 40 %», — зазначив директор СП «Київські теплові мережі» КП «Київтеплоенерго» Василь Деревицький.

Минулого року на Оболоні Київтеплоенерго реконструювало трубопроводи на вулиці Йорданській. Замінили тепломережу протяжністю майже 3,5 км для 8 житлових будинків і дитячого садочка. Загалом у 2019-2020 роках Київтеплоенерго оновило 270 км тепломереж. Завдяки цьому їхня аварійність знизилась на 15 %.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА