Акціонерна компанія PureCycle Technologies (Nasdaq: PCT) запускає багатомільйонний проект з вторинної переробки в США. Компанія за допомогою інноваційного процесу перетворює відходи килимових покриттів з композитних матеріалів на основі поліпропілену у вторинні ПП-гранули високої чистоти, які еквівалентні первинному матеріалу. 

Для заводу, який в даний час будується в Огайо і повинен почати працювати у великих масштабах в 2022 році, компанія KraussMaffei Extrusion (Ганновер, Німеччина) поставить кілька екструдерів. Зокрема, компетентність і підтримка KraussMaffei зіграли вирішальну роль для розміщення замовлення. 

«Ми дуже раді цьому замовленню та довірі, наданому нам PureCycle, – розповів Карл Філіп Пьопель (Carl Philip Pöpel), директор з управління продуктами KraussMaffei. – Як постачальник повного спектру різних екструзійних технологій, ми поставимо високопродуктивне обладнання та комплексне рішення, яке забезпечує ефективну та ресурсозберігаючу переробку пластмас і надає додаткові переваги». 

Нові стандарти в переробці пластмас

PureCycle використовує запатентовану технологію, ліцензовану компанією Procter&Gamble (P&G), для переробки відходів поліпропілену в надчистий перероблений поліпропілен для різних застосувань в області споживчих товарів, будівництві (у т.ч. пластикові труби), автомобілебудуванні та промисловості.

«Завдяки технології PureCycle нам вдалося видалити всі забруднення, запахи і залишки фарби з відходів килимових покриттів, так що вироблені гранули поліпропілену еквівалентні первинному матеріалу як з точки зору зовнішнього вигляду, так і з точки зору механічних властивостей. Пілотний етап був успішно завершений, зараз ми будуємо найсучаснішу в світі лінію з переробки поліпропілену», – розповів Бретт Хафер (Brett Hafer), віце-президент з виробництва в PureCycle. 

Переробка до 8 тонн відходів килимових покриттів з поліпропілену за годину

Ключовим компонентом нової лінії PureCycle є процес екстракції. Ця технологія очищає розплавлений поліпропіленовий композитний матеріал від залишків фарби, сторонніх пластмас і запахів, забезпечуючи чистий розплав поліпропілену і вторинний продукт, придатний для повторного використання. Потім розчинник, що циркулює, очищається та повертається в процес. 

Два двошнекових екструдера KraussMaffei використовуються для плавлення сухих підготовлених обрізків поліпропіленового килимового покриття, які служать в якості сировини для процесу PureCycle. Характерною особливістю даних екструдерів є ідеальне співвідношення вільного об'єму та високого питомого крутного моменту, що дозволяє обробляти великі обсяги обрізків килимових покриттів. 

Завдяки високому крутному моменту до 16 Н∙м/см³, вони пластифікують вихідний матеріал навіть при помірних температурах і низькій швидкості, і тим самим забезпечують оптимальну гомогенізацію матеріалу та мінімальне споживання енергії. З обох високопродуктивних екструдерів у реактор по трубі для розплаву надходить до 8 т переробленої сировини на годину. 

Після процесу в реакторі PureCycle очищений розплав подається в екструдер з системою дегазації, який ефективно видаляє високомолекулярні залишкові мономери. Тут з розплаву дбайливо видаляються всі летючі компоненти (наприклад, залишки розчинника) та інші домішки, такі як пахучі речовини та низькомолекулярні сполуки. В результаті виходять чисті поліпропіленові гранули, які можна використовувати для виробництва різних продуктів в процесах лиття під тиском та екструзії. 

«Співпраця і підтримка, яку ми отримали від KraussMaffei, були винятковими. Разом ми досягли справжніх технічних інновацій і розробили незвичайне рішення для нашого процесу. Ми з нетерпінням чекаємо продовження цих відносин, оскільки ми впроваджуємо нашу технологію надчистого поліпропілену по всьому світу», – зазначив Скотт Браун (Scott Brown), віце-президент з управління програмами PureCycle. 

Карл Філіп Пьопель, директор з управління продуктами KraussMaffei, підкреслив: «Ми дуже пишаємося тим, що на основі випробувань, проведених в нашому центрі, а також спільно розробленої модульної концепції PureCycle вибрала екструзійну технологію KraussMaffei і що тепер ми можемо внести наш вклад в створення самого сучасного в світі заводу з переробки поліпропілену. Повне введення заводу в експуатацію стане важливою віхою в історії переробки пластмас!»

 Двошнековий екструдер KraussMaffei ZE BluePower переробляє 4 тонни відходів килимових покриттів з поліпропілену на годину. Фото: KraussMaffei

 

 Одношнековий екструдер KE 400 від KraussMaffei забезпечує ефективне видалення високомолекулярних залишкових мономерів. Фото: KraussMaffei

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА