На водогоні Горбаків–Рівне планується замінити понад 600 метрів сталевої труби діаметром 820 мм, термін експлуатації якої – понад 70 років, на поліетиленову діаметром 630 мм.

«На даний час водогін в окремих місцях повністю замортизований та потребує  ремонту, а найбільш аварійні ділянки – повної заміни. Реконструкція здійснюється з метою забезпечення споживачів надійним та безпребійним водопостачанням. На сьогодні, ми розпочали підготовчі роботи із заміни понад 600 метрів  сталевих труб на Горбаківському водогоні, це перша з трьох таких ділянок. Роботи Рівнеоблводоканал виконує в рамках «Програми розвитку та підтримки Рівненського обласного виробничо комунального підприємства водопровідно-каналізаційного господарства «Рівнеоблводоканал» на 2019–2026 роки», на яку в цьому році виділено 5,8 млн. грн. з обласного бюджету», – розповів директор РОВКП ВКГ «Рівнеоблводоканал» Андрій Карауш.

Наразі вже тривають роботи: працівники зварюють ПЕ труби, які прокладуть всередині діючого аварійного металевого водогону.

«Це лише перша із запланованих до заміни аварійних ділянок на даному водогоні. Маємо надію, що надалі ця програма реалізується і ми замінимо найпроблемніші ділянки водопроводу», – розповів головний інженер облводоканалу Андрій Грухаль.

При цьому він зазначив, що зношену металеву трубу викопувати не будуть – у ній, як у футлярі, протягнуть нову поліетиленову меншого діаметра. Термін експлуатації ПЕ труб становить близько 100 років.

Фахівці водоканалу готують нові труби для прокладання. Їх з‛єднують між собою за допомогою методу зварювання нагрітим інструментом встик.  Після з'єднання шов має сорок хвилин охолодитися, і лише після цього трубні нитки протягують у старий водогін.

«За день при дотриманні усіх технологій можна зварити 5-6 стиків на такий діаметр труби. Це метрів 50-60 виходить", – пояснив оператор зварювального апарата Тарас Лежняк.

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА