При синтезі нових полімерних матеріалів у лабораторії або приготуванні нових складів відомих полімерів практично завжди потрібна перевірка їх механічних, фізичних, електричних, хімічних та інших властивостей. Найпростішим виробом, з якого можна виготовити зразки для вимірювання властивостей полімеру або компаунда, є плівка або лист, виготовлені традиційним методом плоскощілинної екструзії розплаву з охолодженням на каландрових валках.

Як правило, кількість нового синтезованого в лабораторії полімеру або компаунда складає сотні або навіть десятки грамів, тому використовувати «великі» лабораторні установки екструзії для виготовлення зразка плівки прийнятної якості практично важко через споживання матеріалу для переробки в масштабі близько кілограма, а промислових машин – взагалі неможливо.

Тому на прохання численних замовників, якими є дослідні центри, наукові та освітні установи, компанія Labtech Engineering (Таїланд) виготовила міні-установку LMCR-150 для екструзії одношарової плівки або листа (Mini Cast film line) продуктивністю всього 25 г/хв при максимальній швидкості обертання шнека екструдера 150 об/хв.

Мініатюрна конструкція, що займає площу всього 1,5 x 0,7 м і висоту 1,2 м, дозволяє легко розмістити його навіть у найтіснішій лабораторії.

Ця установка практично повторює промисловий процес переробки полімеру, за винятком швидкості та високої продуктивності та дозволяє переробляти новий матеріал в невеликих кількостях (близько сотні грамів) і дозволяє виготовляти плівку шириною 100-110 мм, що достатньо для виготовлення зразків не тільки вздовж напрямку екструзії плівки, а й поперек, що важливо при дослідженні механічних властивостей нового матеріалу або компаунду.

Машина складається з одношнекового міні-екструдера зі шнеком діаметром 16 мм довжиною циліндра L/D = 30, плоскощілинної філь'єри типу «вішалка» шириною 125 мм і регульованих губок з регульованим зазором від 0,3 до 2 мм, що дозволяє отримувати як тонкі плівки, так і листи товщиною 1,5 мм і більше (товщина залежить від властивостей розплаву полімеру).

За функціональністю міні-лінія Labtech є повним лабораторним аналогом виробничої лінії виготовлення плівки або листа. Фото: Labtech Engineering

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА