ExxonMobil планує побудувати в Бейтауні (штат Техас, США) свій перший великий завод з переробки пластикових відходів.

Підприємство початковою потужністю з переробки 30 тис. тонн на рік буде одним з найбільших в Північній Америці, йдеться в повідомленні компанії. Очікується, що новий завод почне роботу до кінця 2022 року.

Раніше компанія провела випробування запатентованого вдосконаленого процесу переробки пластикових відходів на сировину для виробництва високоякісних полімерів. На сьогоднішній день в ході випробувань успішно перероблено понад 1 тис. тонн пластикових відходів, що еквівалентно 200 млн. продуктових пакетів.

Початкова виробнича потужність підприємства складе 30 тис. тонн на рік. У повідомленні компанії наголошується, що виробничі потужності можна було б швидко розширити, якби в системах збору та сортування пластикових відходів в житлових і промислових приміщеннях була впроваджена ефективна політика та нормативні акти, які визнають переваги передової утилізації протягом життєвого циклу.

ExxonMobil розглядає можливість по створенню потужностей з переробки приблизно 500 тис. тонн вторсировини у всьому світі протягом наступних п'яти років.

У Європі компанія співпрацює з Plastic Energy в будівництві заводу з переробки в Нотр-Дам-де-Гравеншоні (Франція), який, як очікується, буде переробляти 25 тис. тонн пластикових відходів на рік вже у 2023 році, з потенціалом подальшого розширення до 33 тис. тонн річної потужності.

Компанія також оцінює об'єкти в Нідерландах, на узбережжі Мексиканської затоки США, в Канаді та Сінгапурі.

Exxon Mobil Corporation – провідна американська приватна нафтова компанія, одна з найбільших корпорацій за розміром ринкової капіталізації в світі. Компанія веде видобуток нафти в різних регіонах світу, включаючи США, Канаду, Близький Схід, Азербайджан та ін.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА