Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, повідомив, що 27 жовтня під час робочої поїздки на Донеччину прем’єр-міністр Денис Шмигаль оглянув хід капітального ремонту другого Донецького водопроводу у Слов’янському районі.

Глава Уряду зазначив, що в Україні нагально необхідно покращувати якість питного водопостачання, тому у квітні цього року кабмін затвердив концепцію загальнодержавної цільової програми «Питна вода України».

«У проекті бюджету на 2022 рік планується спрямувати 1 млрд. гривень на програму «Питна вода України». Значний відсоток систем централізованого водопостачання у регіонах мають зношений стан, що погано впливає на якість води. Ситуацію необхідно змінювати, аби забезпечити мешканців громад якісною питною водою в достатній кількості», — підкреслив Денис Шмигаль.

Так очікується, що реконструкція на другому Донецькому водогоні буде завершена у квітні 2022 року. Це покращить якість надання послуги централізованого питного водопостачання населенню міст Дружківка, Костянтинівка, Краматорськ та інших населених пунктів Слов’янського та Костянтинівського районів.

З Державного фонду регіонального розвитку на ремонт ділянки мережі водопостачання було виділено 102,2 млн. гривень у 2020 році та 71,8 млн. гривень — у 2021-му. Крім того, з обласного бюджету на цей проект було спрямовано 11,3 млн. гривень у 2020 році й 7,9 млн. гривень — цьогоріч.

Слід зазначити, що при ремонті зношених і будівництві нових систем водопостачання використовуються переважно поліетиленові труби. За своїми технологічними характеристиками вони набагато довговічніші та надійніші, ніж традиційні металеві та залізобетонні.

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА