Концерн ExxonMobil (США) ухвалив остаточне рішення щодо інвестицій у будівництво нафтохімічного комплексу з випуску поліетилену та поліпропілену в промисловому парку Dayawan Petrochemical Industrial Park (Даяван) у Хуейчжоу, провінція Гуандун на півдні Китаю.

Поліолефіновий комплекс вироблятиме полімери з високими експлуатаційними характеристиками, які використовуються в будівельній сфері (у т.ч. виробництві полімерних труб), автобудуванні, сільському господарстві та легкій промисловості.

«Попит на полімери з високими експлуатаційними характеристиками в Китаї продовжуватиме зростати, і ми маємо хороші можливості для задоволення потреб цього зростаючого ринку. Ми з нетерпінням чекаємо на продовження цього захоплюючого проекту, оскільки ми працюємо над створенням платформи конкурентоспроможного зростання в Даявані», — розповіла Карен Маккі, президент ExxonMobil Chemical.

У даний час будівництво комплексу вже ведеться згідно з раніше узгодженим проектом, який включає установку піролізу (парового крекінгу) з гнучким завантаженням, три лінії з виробництва поліетилену та дві лінії з виробництва поліпропілену з диференційованою продуктивністю. Паспортна потужність установки піролізу складе близько 1,6 млн. тонн на рік. Однак терміни введення в дію нового поліолефінового комплексу поки не було названо.

У повідомленні компанії наголошується, що ExxonMobil робить ставку на короткострокові капітальні вкладення у вигідні активи з найбільшою потенційною вартістю та здатністю приносити привабливу прибутковість для акціонерів. Серед них — нафтохімічні проекти, які дозволять збільшити ефективність виробництва продукції на 60 % до 2027 року.

ExxonMobil працює в Китаї вже понад сто років. Поточні ділові інтереси компанії включають присутність у нафтопереробці, хімічній промисловості та видобутку зрідженого природного газу.

Нафтохімічний завод Exxon Mobil у Сінгапурі поряд з Dayawan Petrochemical Industrial Park. Фото: ExxonMobil Chemical

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА