Фахівці «Луцькводоканалу» здійснили капітальну реконструкцію ділянки єдиного водогону, що транспортує воду для району ЛПЗ (за назвою Луцького підшипникового заводу) та прилеглих до нього  територій. Робота підприємства спрямована на оновлення своєї матеріально-технічної бази та водопровідних мереж: КП працює на попередження можливих аварійних ситуацій та по мірі можливостей модернізує свої об’єкти.

Оновлена частина водогону перебувала у критичному стані і ймовірність поривів на ній була вкрай високою, що загрожувало тривалими зупинками водопостачання значної частини міста в районі ЛПЗ. Мережу прокладено над річкою Стир у вигляді дюкера підвісним мостом. Такий спосіб облаштування трубопроводу призводив до механічних та атмосферних ушкоджень водогону. Раніше пориви цієї ділянки водогону вже спричиняли зупинки водопостачання через необхідність проведення ремонтвів.

Працівники водоканалу обстежили проблемну ділянку мережі, визначивши високий ризик виникнення аварійних ситуацій. У тісній співпраці з Луцькою міськрадою підприємство успішно здійснило модернізацію частини водогону. Роботи були проведені методом горизонтального направленого буріння уже під річкою Стир, з використанням надійних та довговічних поліетиленових труб. Також було встановлено сучасну запірну трубопровідну арматуру, щоб і в майбутньому на цій стратегічно важливій ділянці не виникало проблем з експлуатацією.

«Курс на модернізацію і реконструкцію обладнання – пріоритет у нашій роботі упродовж останніх кількох років, – зазначив директор КП «Луцькводоканал» Віктор Гуменюк. – Попри фінансово складний рік ми досить активно працюємо в цьому напрямку. Залучаємо міжнародні інвестиції та проводимо роботи як на каналізаційно-насосних станціях, очисних спорудах, так і на водопровідних мережах міста».

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА