Компанія SOCAR Polymer (ДНКАР, Азербайджан) провела випробування марки трубного поліетилену високої густини (ПЕВГ) на відповідність ПЕ 100, про це йдеться у повідомленні компанії.

На підставі отриманих результатів випробувань ПЕВГ марки HM0359PE відповідно до нормативних доументів, ця марка класифікується як ПЕ 100, оскільки у неї значення нижньої довірчої межі прогнозованої гідростатичної міцності дорівнює 10,681.

Протокол випробувань №П666/21 було видано акредитованою випробувальною лабораторією 16 листопада. ПЕВГ марки HM0359PE має мінімальну тривалу міцність MRS 10 МПа і класифікаційний номер 100.

Поліетилен ПЕ 100, як особливо міцна марка ПЕВГ, переробляється для виробництва продукції, що зазнає у процесі використання великих навантажень різного характеру, наприклад, напірних труб різного призначення (водопровідних, газових, каналізаційних та ін.), деталей для монтажу трубопровідних магістралей (фітингів, кранів і т.п.), а також хімічно стійких повітроводів та витяжок, деталей для збирання технічної апаратури тощо.

Компанія SOCAR Polymer створена в 2013 році та експлуатує два виробництва полімерів з усією необхідною інфраструктурою: цех виробництва поліпропілену з потужністю 184 тис. тонн на рік за технологією Spheripol (ліцензія LyondellBasell) та цех виробництва ПЕВГ з проектною потужністю 120 тис. тонн на рік за технологією Innovene S (ліцензія INEOS).

Макет заводу SOCAR Polymer в Азербайджані з річною виробничою потужністю 184 тис. т поліпропілену та 120 тис. т ПЕВГ. Фото: SOCAR Polymer

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА