На київській ТЕЦ-6 відбувся українсько-данський технічний семінар, темою якого стала модернізація інфраструктури системи централізованого теплопостачання.

Перспективні проекти розвитку теплопостачання, використання водню та біогазу у виробництві тепла, реконструкція найскладніших тепломереж Києва та досвід Данії у розвитку «зеленої» теплоенергетики обговорили на столичній ТЕЦ-6 спеціалісти «Київтеплоенерго» та данські теплоенергетики.

У семінарі взяли участь Данська енергетична агенція (DEA), Данська рада централізованого теплопостачання (DBDH), представники теплогенеруючого підприємства міста Орхус (Данія), провідні провайдери технологічних рішень для централізованого теплопостачання, а також спеціалісти КП «Київтеплоенерго» та представники КМДА. Зустріч було організовано в тісній співпраці з Посольством Данії.

Під час зустрічі сторони обмінялися досвідом у напрямку підвищення надійності та якості опалення в Данії та в Україні. КП «Київтеплоенерго» презентувало данським колегам перспективні проекти модернізації та розвитку системи теплопостачання Києва, проекти реконструкції найскладніших ділянок тепломереж, а також концепції експериментального виробництва водню та біогазу для потреб теплопостачання Києва в контексті декарбонізації.

«Київтеплоенерго» представило проекти з будівництва додаткових тепломереж (перетинок) на Теремках та насосної станції на Позняках, що дозволять суттєво підвищити енергоефективність та надійність системи теплопостачання цих житлових масивів. Окремо теплоенергетики обговорили можливі технічні рішення щодо реконструкції однієї з найскладніших ділянок тепломереж Києва, прокладеної під мостом ім. Патона.

Інноваційні екологічні рішення для розвитку системи теплопостачання Києва були представлені в презентації пілотних проектів зі створення експериментальних майданчиків Технопарк H2Lab та ВіоLab для вивчення та застосування технологій з виробництва водню та біогазу для централізованого опалення столиці.

Зі свого боку Ельзебет Арендт, очільниця теплопостачальної компанії AffaldVarme міста Орхус, поділилася досвідом виробництва «зеленої» теплоенергії з біомаси, завдяки чому за сім років Орхус повністю відмовився від викопного палива та мінімізував викиди СО2.

Україна та Данія співпрацюють в енергосекторі з 2004 року. За цей час 11 міст України отримали консультації щодо підвищення ефективності централізованого теплозабезпечення. «Ми раді ділитися досвідом щодо інтеграції зеленої енергетики, будівництва нових поколінь теплових джерел, діджиталізації та контролю за процесами, а також модернізації теплопостачання житла. Впевнені, що представлені сьогодні проекти Києва є вкрай необхідними та інноваційними. Агентство готове надавати всебічну підтримку їх реалізації», — зазначила Ноемі Шнайдер, представниця Центру глобальної співпраці DEA.

Нагадаємо, «Київтеплоенерго» — найбільше теплопостачальне підприємство в Україні та третє в Європі. Загальна протяжність тепломереж Києва становить понад 2,7 тисяч квлометрів. Згідно із стратегією розвитку столичного енергокомплексу за останні три роки КП «Київтеплоенерго» замінило 340 км тепломереж (у т.ч. гнучкими полімерними теплоізольованими трубами) та розпочало масштабні проекти модернізації теплової генерації, метою якої є підвищення енергоефективності та відповідність європейським екологічним стандартам.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА