Головна мережа водопостачання у Шепетівці протяжністю 3,6 км прокладена від двох підземних водозаборів «Дубовий гай» та «Лісова галявина», що знаходяться за містом, до території водопровідно-каналізаційного підприємства на вулиці Некрасова. Це основна артерія міського водоканалу. Нею транспортується  70 % води, яку споживають мешканці Шепетівської громади. Якщо раптом на цій магістралі виникають аварійні ситуації – під загрозою постає водопостачання до більш ніж половини міста.

Директор «Шепетівкаводоканалу» Віталій Биков розповів: «Починаючи з 2016 року ми невеликими відрізками змогли оновити більшу частину головної мережі водоканалу. Банально, але все завжди впирається у кошти, яких традиційно бракує. Однак завдяки власним ресурсам та за підтримці міського бюджету сьогодні замінили 2 кілометри труб головної мережі».

Цей водопровід збудовано ще у 70-80-х роках минулого століття, тому зараз він майже увесь зношений, пошкоджений корозією, тут часто трапляються прориви та витоки.

Щоб не просто відремонтувати водопровідну мережу, а й збільшити термін її експлуатації іржаві металеві замінюють новими поліетиленовими трубами.

«Поліетиленові труби дешевші у закупівлі, вони не потребують ресурсів для експлуатації. Також вони мають високу стійкість до дії корозії (не іржавіють) і відповідно не впливають на якість води. Отже коли очищена питна вода подається від водоканалу поліетиленовими водомережами до помешкань абонентів, впродовж цього шляху вона повторно не забруднюється», – пояснив начальник технічного відділу «Шепетівкаводоканалу» Олександр Добровольський.

Він також зауважив, що для прокладки поліетиленових труб Шепетівському водоканалу не потрібна зовнішня допомога. Підприємство має для цього всю необхідну спецтехніку (зварювальне обладнання) та кваліфікованих фахівців.

Завершення модернізації головного магістрального водопроводу є одним з першочергових завдань Шепетівського водоканалу. Також найближчим часом на водозаборах «Дубовий гай» та «Лісова галявина» заплановано замінити глибинні насоси.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА