Для оптимізації процесів керування системами водопостачання, водовідведення для зниження витрат на їхнє утримання, Сумське КП «Міськводоканал» продовжує впроваджувати інноваційні технології. Це може значно полегшити роботу підприємства, особливо коли йдеться про картографування багатьох об`єктів, збір та аналіз значних обсягів інформації, виконання різноступеневих задач в процесі водозабезпечення та каналізування міста. Для всіх цих потреб сумський водоканал вже кілька років використовує спеціальну геоінформаційну систему (ГІС).

За час користування нею майже всі підрозділи підприємства відчули переваги впровадження ГІС. Вона дає можливість швидше та якісніше виконувати повсякденні роботи: економити час при ліквідації аварій та розгляді звернень від абонентів, зменшувати втрати води, а також економити паливні та енергетичні ресурси.

На сьогодні для подальшої належної роботи  з електронними даними зовнішніх мереж водопостачання та водовідведення існує необхідність  впровадження сучасного програмного забезпечення, яке  збереже та розширить  наявний функціонал геоінформаційної системи.

«КП «Міськводоканал» має відображені на електронній мапі дані інвентаризації та технічного стану усіх водопровідних та каналізаційних мереж. Наявна ГІС забезпечує визначення першочергових заходів з оптимізації роботи інженерних мереж водоканалу. Автоматизація та диспетчеризація підвищують оперативність й ефективність управління та дозволяють поступово відійти від людського фактору. Робота ГІС потребує постійного оновлення та доповнення, в також належного технічного супроводу. Сучасні технології вже дозволяють інтегрувати дані ГІС в розрахунково-інформаційний комплекс інженерних мереж. Це потрібно для забезпечення безперебійної та надійної роботи підприємства, досягнення максимально економічного ефекту та підвищення якості послуг», – розповів Анатолій САГАЧ, директор водоканалу. 

У 2022 році під час виконання заходів інвестиційної програми сумський водоканал планує створити інформаційно-розрахунковий комплекс.

Спеціалісти «Міськводоканалу» вже ознайомились з ефективним досвідом «Чернігівводоканал», який на базі наявної геоінформаційної системи розробив такий комплекс. Фахівці чернігівського водоканалу поділилися досвідом успішної роботи від впровадження системи та її програмного забезпечення.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА