Американська ExxonMobil та саудівська Saudi Basic Industries Corporation (Sabic), одні з найбільших світових виробників нафтохімічної продукції, планують наприкінці поточного року ввести в експлуатацію спільний нафтохімічний комплекс у Сан-Патрісіо (San Patricio, неподалік Корпус-Крісті, штат Техас, США).

Цей комплекс включає в себе крекінг-установку світового масштабу потужністю 1,8 млн. тонн етилену на рік і супутні заводи, які отримуватимуть сировину з нової крекінг-установки, у тому числі два заводи з випуску лінійного поліетилену (ЛПНГ) сумарною потужністю 1,3 млн. тонн на рік та завод з випуску моноетиленгліколю (МЕГ) потужністю 1,1 млн. тонн на рік.

Будівництво нових виробництв було завершено в червні 2021 року, а в другій половині вересня компанії розпочали пусконалагоджувальні роботи на новому комплексі в Сан-Патрісмо.

Це 50:50 спільне підприємство, зване Gulf Coast Growth Ventures, керуватиметься ExxonMobil.

Раніше зазначалося, що ExxonMobil і Sabic у вересні 2019 року офіційно розпочали будівництво нової крекінг-установки в Сан-Патрісіо. Початок будівництва відбувся більш ніж через два роки після оголошення про вибір Сан-Патрісіо як майданчика для нового підприємства вартістю USD7 млрд.

А в червні 2019 року Техаська Комісія з охорони навколишнього середовища (TCEQ) видала дозвіл на будівництво цього комплексу після завершення слухання у справі, яка була розпочата у зв'язку з виступами екологічних груп та місцевих жителів проти цього проекту.

Етилен та пропілен є основними сировинними компонентами для виробництва поліетилену (ПЕ) та поліпропілену (ПП) відповідно.

Довідка

Exxon Mobil Corporation зі штаб-квартирою в штаті Техас є найбільшою американською приватною нафтовою компанією та однією з найбільших корпорацій за розміром ринкової капіталізації у світі. Компанія веде видобуток нафти у різних регіонах світу, включаючи США, Канаду, Близький Схід, Азербайджан тощо.

Саудівська промислово-індустріальна корпорація (Saudi Basic Industries Corp, SABIC), створена в 1976 році, є багатопрофільною компанією, що виробляє хімікати та проміжну продукцію, промислові полімери, добрива та метали. На сьогоднішній день SABIC є найбільшим промисловим концерном Перської затоки, що виробляє близько 10 % усієї світової нафтохімічної продукції. У структурі акціонерного капіталу SABIC державі належить 70 %.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА