У Гузарському районі Кашкадар'їнської області Республіки Узбекистан 25 грудня відбулася церемонія відкриття нафтопереробного заводу Uzbekistan GTL. Із запуском заводу створено 1300 робочих місць для фахівців з постійною високооплачуваною роботою.

Президент Узбекистану Шавкат Мірзієєв заклав капсулу у фундамент нового підприємства з розширення потужностей Шуртанського газохімічного комплексу

Заплановані інвестиції у розширення ШГХК оцінюються у 1,8 млрд доларів. За рахунок переробки 430 тис. т нафти на рік вироблятиметься 380 тис. т поліетилену та поліпропілену.

Сьогодні виробничі потужності ШГХК становлять 140 тис. т етилену на рік, 125 тис. т поліетилену високої густини (ПЕВГ) та лінійного поліетилену низької густини (ЛПЕНГ) на рік. Після завершення розширення потужностей у Шуртані до 2025 року буде створено перший в Узбекистану газохімічний кластер із виручкою близько 1,8 млрд дол.

«Проекти будівництва заводу Uzbekistan GTL та розширення Шуртанського газохімічного комплексу – це важливий етап формування нової промислової епохи Нового Узбекистану. Переконаний, що разом з вами ми успішно реалізуємо ще багато великих проектів, які стануть великим вкладом у розвиток національної економіки, зміцнення її конкурентоспроможності», – сказав Президент Шавкат Мірзієєв.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА