У Дніпровському районі Києва триває масштабний ремонт вулиці Ентузіастів, що пролягає від Русанівської набережної (двічі, утворюючи напівкільце) вздовж берега Русанівського каналу. Після докорінної реконструкції вона має стати найбезпечнішою вулицею столиці. Це перший капітальний ремонт з 1981 року.

Проект модернізації розробили турецькі експерти в Україні. Їх роботу вдалося профінансувати завдяки домовленості мера Києва Віталія Кличка та колишнього мера столиці Нью-Йорка Майкла Блумберга.

«Проект дуже цікавий. Такі інноваційні рішення в Києві ще не використовувалися. Реконструкція вулиці вже розпочата. У 2021 році розпочали оновлення системи водовідведення та зливоприймачів. Основні дорожні роботи, в тому числі асфальтування, проводитимуться у теплий період 2022 року», – розповів перший заступник голови райдержадміністрації у Дніпровському районі, депутат Київради Олесь Маляревич.

Капітальним ремонтом передбачено впровадження цікавих інноваційних рішень для підвищення рівня безпеки людей. Зокрема буде прокладено асфальтобетонне покриття відповідно до сучасних норм, облаштовано велосипедні доріжки, зупинки громадського транспорту, світлофорні об’єкти, проведено благоустрій прилеглих територій. Це суттєво підвищить безпеку для пішоходів і водіїв

Згідно з проектною документацією загальна довжина ділянки капітального ремонту становить 2,712 кілометри. Повністю реконструкція вулиці буде завершена до кінця 2022 року.

Зараз на вулиці Ентузіастів прокладають новий колектор зливової каналізації, діаметром 600 міліметрів. Це необхідно, щоб убезпечити вулицю від підтоплення за будь-яких опадів.

Нова зливовка монтується з полімерних двошарових гофрованих труб. Така трубна продукція є ефективним рішенням для сучасних мереж водовідведення. Гофровані полімерні труби, завдяки конструкції стінки, мають підвищену кільцеву жорсткість, що дозволяє їм витримувати великі навантаженні, як ґрунту, так і транспортні.

Слід зазначити, що Русанівка – це штучний острів з намитого піску. Будівництво здійснюється традиційним траншейним способом і труби укладаються у вже готову існуючу піщану подушку. Невелика вага таких труб робить їх монтаж легким і швидким, при цьому немає потреби у важкій спецтехніці

Стійкість полімерних труб до дії корозії забезпечить новій мережі понад півстоліття безаварійної експлуатації.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА