У зимовий період через зниження температури збільшується кількість аварій на водопроводах, особливо на чавунних. Сезонне зрушення ґрунту та тиск промерзлої землі на старі водопровідні мережі може спричинити їх пориви. Проте не зважаючи на погіршення погодних умов спеціалісти водоканалу докладають максимум зусиль щоб забезпечити оселі містян надійним водопостачанням.

Так, днями фахівці водоканалу оперативно усунули два пориви на водопроводах на вулицях Прокоф’єва та 1-ша Оболонська. Також ремонтно-аварійна бригада ліквідувала порив водогону на території Ново-Оболонської насосної станції (без відключення води).

За минулий тиждень працівники водопровідного господарства ліквідували одинадцять аварій на міській водопровідній мережі. Зокрема, було усунуто пориви по вулицях Мусоргського та Тополянській, які ускладнювалися  погодними умовами та промерзанням ґрунту. Над владнанням цих аварійних ситуацій ремонтники працювали загалом понад 60 годин, періодично обмежуючи водопостачання мешканцям та здійснюючи підвезення технічної води.

Обладнання та техніку для роботи у зимовий період спеціалісти водоканалу готують заздалегідь, вони ретельно перевіряють стан роботи  мереж  водопостачання та водовідведення, здійснюють утеплення та необхідні ремонтні роботи. Проте зважаючи на суттєву зношеність трубопроводів, аварійні ситуації трапляються.  Слід зазначити, що при оперативних ремонтах водоканал використовує сучасні поліетиленові труби та запірну арматуру, що робить ремонтні роботи ефективними.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА