Американська компанія LyondellBasell Industries (LBI), один з провідних світових виробників поліолефінів, оголосила про підвищення цін на всі марки поліетилену (ПЕ) для січневих поставок у країнах Північної Америки, повідомила агенція Маркет Репорт з посиланням на лист компанії клієнтам.

Згідно з листом, ціни ПЕ компанії було піднято на 4 центи за фунт або USD88 за тонну з 1 січня 2022 року або згідно з умовами поточних контрактів.

Контрактні ціни в США знижувалися протягом двох місяців поспіль у жовтні та листопаді минулого року після тривалого періоду неухильного зростання цін у другій половині 2020 року та більшій частині 2021 року, викликаного обмеженою пропозицією та високим внутрішнім попитом.

У той час як внутрішній попит залишається стабільним, американські виробники в даний час щосили намагаються експортувати стільки продукції, скільки можуть, через обмежену наявність контейнерів. США є великим нетто-експортером поліетилену і їм необхідно експортувати близько 40-45 % продукції, щоб підтримувати баланс внутрішнього ринку.

Запасів матеріалу майже всіх марок достатньо, оскільки більшість простоїв заводів, зумовлених лютневими морозами 2021 року в Техасі та ураганом Іда, було завершено.

Раніше зазначалося, що LBI востаннє піднімала ціни на ПЕ в США з 1 жовтня минулого року. Тоді збільшення становило USD110 за тонну.

Основними виробниками ПЕ у США є Chevron Phillips Chemical (CP Chem), DowDupont, LyondellBasell, ExxonMobil, Formosa, INEOS, Total Petrochemicals та Westlake.

Довідка. LyondellBasell - один з найбільших у світі виробників поліпропілену, провідний постачальник поліетилену та каталізаторів, а також розробник технологій виробництва поліетилену та поліпропілену. Компанія виробляє продукцію на 58 виробничих майданчиках у 18 країнах світу.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА