17 січня ремонтники Житомирськогь водоканалу, виконуючи роботи на Пивоварному провулку, виявили унікальний трубопровідний    об’єкт – дерев’яну каналізацію протяжністю близько 300 м, що датується початком ХХ століття!

Не зважаючи поважний вік, каналізаційна мережа перебуває у досить хорошому стані. Щоб дізнатися більше про водопровідну мережу, водоканал звернувся за допомогою до краєзнавця Геннадія Махоріна.

«Це частина каналізації, що, ймовірно, належала до інфраструктури колишнього пивзаводу Давида Юфи. Подібні каналізаційні труби виготовляли з твердих порід дерева. Їх значний діаметр свідчить про промислове призначення мережі. Для побутових потреб власників приватних садиб каналізаційні труби робили меншого діаметра, однак теж із дерева (друга половина 19-початок 20 століття)», – зазначив він.

Технічний директор «Житомирводоканалу» Сергій Єрьомін розповів: «Орієнтовна протяжність дерев‛яної мережі – те, що виявили ремонтники, – близько трьохсот метрів, можливо, даний трубопровід набагато довший, а куди надходили стоки поки невідомо. Цей колектор не з'єднаний з жодними з наших діючих трубопроводів, а отже його подальша доля – це тільки історичний факт».

Це не перший дерев’яний трубопровід, що знаходили працівники водоканалу. На подібний інфраструктурний артефакт чотири роки тому натрапили ремонтники на вулиці Фещенка-Чопівського.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА