В останні дні січня ремонтники «Харківводоканалу» здійснили аварійно-відновлювальні роботи на каналізаційних мережах на проспекті Людвіга Свободи, 42-б у Шевченківському районі.

Начальник Шевченківської районної експлуатаційної ділянки Комплексу «Харківводвідведення» КП «Харківводоканал» Віталій Силенко розповів, що за цією адресою завершили перекладання ділянки трубопроводу водовідведення між каналізаційними колодязями протяжністю 70 м. Цей трубопровід приймає стічні води від 60 багатоквартирних будинків та об'єктів соціальної інфраструктури в Олексіївському житловому масиві.

«Тут на каналізаційному колекторі діаметром 600 мм та глибиною закладання 6 метрів сталася аварійна ситуація. Під дією газової корозії зруйнувалося і обвалилося верхнє склепіння трубопроводу. Колектор був технічно зношений, оскільки введений в експлуатацію ще в 1961 році. Аварійні бригади водоканалу відреагували оперативно та одразу розпочали ремонтні роботи. Через велику глибину закладання мережі та холодну погоду ремонт проходив у складних умовах, до того ж значну частку земляних робіт довелося проводили вручну», – зазначив він.

Для оновлення цієї ділянки мережі водовідведення було використано поліетиленові труби зі структурованими стінками. Вони мають підвищену кільцеву жорсткість, тому прекрасно витримують великі навантаження. А з’єднання стандартних відрізків труб за допомогою скручування суттєво пришвидшило монтажні роботи.

Слід зазначити, що ремонтні роботи здійснювалися без відключення мешканців від водопостачання та водовідведення. Станом на 28 січня роботи було завершено.

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА