В останню декаду січня бригада служби мереж каналізації Мелітопольського водоканалу  завершила  роботи із заміни труб на аварійній ділянці каналізаційного колектора,  на вулиці Інтеркультурній. Замість старих зношених залізобетонних було прокладено сучасні полімерні труби.

Тут було використано каналізаційні гофровані двошарові пластикові труби, що мають замкнуту подвійну конструкцію стінки, гладкий внутрішній шар та гофрований (рифлений) зовнішній.

Така трубна продукція з'єднуються між собою за допомогою розтрубів, які виготовляються на трубах у процесі їх виробництва. Герметичність з'єднань системи досягається за рахунок використання гумових ущільнювальних кілець, що вставляються в паз між останніми двома ребрами жорсткості труби. Також пластик, з якого виготовлені ці труби, має високу хімічну стійкість до агресивних стічних вод, а отже їм не страшна газова корозія – головний чинник аварій на каналізаційних колекторах.

Загалом було прокладено 43 метри труб діаметром 400 мм. Оскільки, ушкоджена ділянка колектора проходить під проїзною частиною дороги зо метрів мережі було прокладено методом санації, щоб уникнути руйнування дорожнього полотна. Останні 13 метрів облаштували традиційним траншейним способом.

Зважаючи на доведену практикою довговічність полімерних труб, оновлена ділянка колектора ефективно слугуватиме набагато довше, ніж півстоліття.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА