До аварійно-диспетчерської служби водоканалу кожного місяця надходить близько 20 звернень відмістян щодо ненакритих каналізаціяних колодязів.

Відкриті люки є серьозною загрозою для життя та здоров’я мешканців міста, можуть спричинити дорожньо-транспортні аварії. Крім того у ненакриті колодязі  потрапляє різне сміття, що може призвести до перебоїв у водопостачанні  та водовідведенні.

Щоб запобігти травматизму людей, дорожнім та комунальним аваріям, спеціалісти водоканалу планово обстежують оглядові колодязі та виконують їхнє накриття, встановлюючи сучасні полімерпіщані кришки люків замість вкрадених металевих.

Модернізовані люки виготовляються за допомогою гарячого пресування з полімерпіщаної суміші, яка стійка до агресивного впливу хімічних речовин та корозії. Крім тривалого терміну експлуатації, композитні люки не становлять цінності збирачів металобрухту.

Таким чином, заміна старих металевих кришок, здебільшого викрадених збувальниками металу, на сучасні полімерпіщані сприяє безпеці мешканців та економії коштів водоканалу, який змушений нести додаткові витрати на відновлення люків. За 2021рік на комунікаціях Сум водоканалом було встановлено  242 нові кришки каналізаційних люків на загальну суму понад 500 тисяч гривень, з них 174 – композитні.

Також для забезпечення стабільної роботи каналізаційної мережі міста фахівці водоканалу регулярно ревізують оглядові колодязі, їхнє підняття та очищення від кореневої системи, побутового сміття.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА