На балансі «Житомирводоканалу» перебувають 27 каналізаційних насосних станцій (КНС), що перекачують міські господарсько-побутові та промислові стоки та транспортують їх до головної каналізаційної насосної станції. Щодобове перекачування приблизно 40000 м3 стічних вод по мережам водовідведення забезпечують 69 насосів.

За останні роки водоканал реконструював п‛ять каналізаційних насосних станцій – на них застаріле енергозатратне насосне обладнання замінено на сучасне енергоефективне. Встановлення нового обладнання дозволяє суттєво скоротити споживання електроенергії, і, відповідно, отримати значну економію коштів підприємства. Так, за рахунок реконструкції така економія електричної енергії на КНС «Селецька» становить – 38 %, на КНС «Гуйва» та КНС «Хмелеінститут» – 35 %, на КНС «Бугайченко» та КНС «Чуднівська, 3А» – 17 %.

Зараз триває технічне переоснащення головної каналізаційної насосної станції, це зменшить споживання електроенергії на цьому об'єкті на 35 %.

Також модернізація морально застарілих насосних станцій дає не тільки економічний, а й екологічний ефект – заміна зношеного обладнання мінімізує ризики забруднення довкілля.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА