Генеральний директор провідного світового виробника машин для лиття пластмас під тиском Sumitomo (SHI) Demag Plastics Machinery Герд Лібіх (Gerd Liebig) дав інтерв'ю німецькій Асоціації виробників обладнання для переробки пластмас та гум VDMA (Plastics and Rubber Machinery Association).

На питання про різницю між розвитком економіки замкнутого циклу в Японії та Німеччиною, Герд Лібіх відповів, що Японія – це острів, тому все регулюється автономно: пільги, поділ відходів, переробка. Японія також може розраховувати високий рівень споживчої дисципліни. Для Японії море та рибальство дуже важливі, і населення, відповідно, чутливо ставиться до проблеми забруднення морського середовища.

З цієї причини підтримка економіки замкнутого циклу там вища, ніж у багатьох європейських країнах. У Європі люди зосереджені на заборонах, але вони не вважають, що вуглецевий слід насправді збільшується через відмову від використання пластику в багатьох областях. Наприклад, папір із захисним композитним покриттям, який практично невіддільний, не буде життєздатною альтернативою. Те саме відноситься і до скла, яке споживає більше енергії, ніж полімери, як при його виробництві, так і при транспортуванні через більшу вагу.

«Ціни на полімери за рік різко зросли. Вироби з пластмас стають дедалі дорожчими, оскільки сировина дуже впливає на собівартість. Ми прагнемо скоротити використання первинних матеріалів за рахунок покращення процесу лиття та надання нашим клієнтам можливості виробляти вироби з ще більш тонкими стінками за допомогою наших рішень. Тут можливі різні підходи до матеріалів чи технологічних процесів. Одним із прикладів може бути спінювання, яке зменшує кількість необхідного матеріалу», – розповів Герд Лібіх.

За словами керівника Sumitomo (SHI) Demag Plastics Machinery, сьогодні необхідно зосередитись на повністю електричних термопластавтоматах. У Європі майже кожна друга машина зараз повністю електрична. За такими машинами майбутнє, і після їхнього успіху в медичній просивловості частка повністю електричних машин зростає також в упаковці, а тепер і в автомобільній промисловості.

Повністю електричні машини для лиття пластмас під тиском вимагають менше енергії, менше води, менше масляного мастила, менше використання сировини, що в основному означає набагато менше використання невідновлюваних ресурсів, а отже, дозволяє скорочувати вуглецевий слід.

 

Герд Лібіх, генеральний директор Sumitomo (SHI) Demag Plastics Machinery. Фото: Sumitomo (SHI) Demag Plastics Machinery

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА