Верховною Радою  ухвалено урядову цільову соціальну програму «Питна вода України» на 2022-2026 роки. Це є дуже важливою подією для усіх водоканалів України, і в тому числі й для Київського водоканалу.

У «Київводоканалі» зазначають, що водопровідно-каналізаційна сфера вже давно потребує нагальних і суттєвих реформ, адже у більшості водоканалів не було модернізації десятки років, а попередню загальнодержавну цільову програму «Питна вода України» на 2011-2020 роки було виконано менш ніж на 10 %. Вимоги суспільства щодо якості води і стандартів водопідготовки постійно підвищуються, проте водоканали зважаючи на критичне недофінансування не мають можливостей закуповувати сучасне обладнання та впроваджувати інноваційні технології.

Отже ухвалення програми «Питна вода України» на 2022-2026 роки має зумовити стабільний розвиток та оновлення систем централізованих водопостачання та водовідведення вітчизняних населених пунктів та забезпечити населенню якісну питну воду в достатній кількості.

Передбачено, що програма буде фінансуватися державним бюджетом України, коштами місцевих бюджетів, у тому числі Державного фонду регіонального розвитку, Державного фонду розвитку водного господарства та субвенціями на виконання інвестиційних проектів.

До реалізації програми також може бути залучений досвід міжнародних компаній. Такі можливості, наприклад,  обговорив міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов із представниками французьких компаній BETEN та SETEC під час зустрічі, що відбулась минулого тижня.

У рамках цієї програми «Київводоканал» подав на реалізацію д‛евять  важливих об’єктів водопостачання та водовідведення. Так, запланована перша черга будівництва споруд артезіанського водопостачання житлового масиву Осокорки-Північні, будівництво водопроводів у Дарницькому, Подільському, Святошинському та Шевченківському районах Києва, а також модернізація ділянки водоводу в Оболонському районі. Крім того, передбачена реконструкція Дніпровської водопровідної станції з упровадженням технології очистки промивних вод та модернізація ВНС «Оболонь-1», «Оболонь-2» та «Троєщина».

Щодо об’єктів водовідведення, то відповідно до програми передбачені реконструкція Лівобережного колектора в Дарницькому районі та спорудження першої черги каналізаційного колектора від Мостицького до Головного міського колектора.

Ці проекти мають важливе соціально-екологічне значення, оскільки їх реалізація суттєво підвищить надійність та якість централізованих водопостачання та водовідведення Києва.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА