Втрати води, безперечно, найбільша проблема, з якою стикаються багато комунальних підприємств по всьому світу.

У минулому реконструкція старих трубопровідних мереж для боротьби з цими втратами була складним завданням: великі траншеї та безліч зварних з'єднань металевих труб призводили до розривів і тривалого терміну монтажу. Проте за останні десятиліття трубопроводні технології значно покращали. GF Piping Systems представила серію веб-трансляцій, присвячених цій темі.

Перший епізод заклав основу для вирішення проблеми втрат води, надавши загальний огляд проблем, пов'язаних із недохідною водою.

Другий епізод представив конкретні технічні рішення та зосередився на управлінні тиском. Група експертів обговорила передові клапани регулювання тиску, а також можливості інтелектуального керування тиском та цифрові водопровідні мережі.

У третьому епізоді «Вирішення проблеми втрат води для життя» основна увага приділена передовим матеріалам для трубопроводів, бестраншейним технологіям і пояснює, чому ці досягнення настільки важливі у боротьбі зі втратами води. Модератор Ендрю Вокер та група експертів водного сектора обговорили численні переваги використання поліетиленових матеріалів, таких як PE 100, а також важливість бестраншейної технології. Крім того, у цьому випуску представлені історії успіху, які показали, як рентабельні та довговічні рішення для трубопроводів можуть мати велике значення для комунальних служб.

У технологічному центрі компанії в Шаффхаузені Мікаела Айхенбергер, старший інженер за матеріалами в GF Piping Systems», представила лабораторію мікроскопії компанії, яка допомагає в тестуванні та розробці високоякісної поліетиленової продукції. Завдяки стандарту ISO/ICE 17025 сертифікації, затверджуючі органи визнали лабораторію незалежною сертифікованою, що зумовило понад 40 міжнародних дозволів на поліетиленовы компоненти трубопровідних систем від GF.

Серед запрошених доповідачів третього епізоду серії веб-трансляцій були Хеліо Росас, голова Бразильського бестраншейного товариства ABRATT, і Валдір Флорес, директор муніципального відділу санітарії DMAE.

Водночас експерти з водних ресурсів обговорили значні покращення, досягнуті Бразилією завдяки використанню поліетиленових труб. Говорячи про місто Порту-Алегрі, Вальдір Флорес згадував, як поліетилен був уперше випробуваний у 1990-х роках, коли місто втрачало до 46 % води через старіння металевих трубопровідних систем. З тих пір 1700 км. мережі були замінені рішеннями з поліетилену, зниження втрат води досягло 31 %.

Однак, недостатньо тільки вибрати правильний матеріал для труб, як наголосив Хеліо Росас із ABRATT. Особливо в густонаселених міських районах, таких як Сан-Паулу, поєднання поліетиленових труб та комплектуючих та бестраншейної технології є ключем до успішної боротьби із втратами води. Гнучкість і міцність матеріалу та менша кількість з'єднань означають, що будівництво менш руйнівне та може бути завершене за короткий час. Хеліо Росас вважає, що в цьому випадку виграють усі: комунальне підприємство, клієнти та місто.

 

 

 

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА