altВ останній день вересня в селищі Чкалове (Тернівський район) відбулося урочисте відкриття нового газопроводу, що постачатиме блакитне паливо мешканцям вулиць Ломоносова та Снігурівська.

Селищний газопровід високого тиску почали будувати у 2007 р., однак брак коштів сповільнював темпи виконання робіт. У цьому році завдяки підтримці обласної влади фінансування об’єкта було відновлено (за рахунок державного та місцевого бюджетів), будівництво відновилося і нарешті газифікація Чкалового здійснилася. Загалом газифіковано 54 будинки.

Загальна сума капіталовкладень у новий газопровід становить близько 2,2 млн. гривень. Довжина газової магістралі становить 4,90 кілометри. З них 2,64 км припадає на газопровід високого тиску, а 2,34 км – розподільчі мережі.

При будівництві мережі газопостачання в Чкаловому були застосовані нові будівельні технології та матеріали, трубопровід було змонтовано з поліетиленових труб, що суттєво підвищує його надійність та подовжує термін експлуатації об’єкта у декілька раз. При прокладанні ділянки газогону через ріку Саксагань було використано сталеві труби. При з’єд-нанні їх з поліетиленовими трубами було застосовано переходи «поліетилен/сталь», які забезпечують надійне з’єднання труб з різних матеріалів
ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА