У квітні 2016 року асортимент Торгового Дому «Євротрубпласт» - вітчизняного лідера полімерного трубного ринку – поповнився тепловою трубопровідною продукцією – попередньо теплоізольованими гнучкими полімерними трубами для розподільчих мереж опалення та гарячого водопостачання (ГВП). Таким чином здійснилась чергова фаза консолідації діяльності українських компаній, що належать британській Групі Радіус Сістемз (Radius Systems Ltd.): ТОВ «ТД «Євротрубпласт», «Рубіжанський трубний завод», «Калуський трубний завод» та «Полімертепло-Україна». Також Групі Радіус Системз Лтд. належить виробництво попередньо ізольованих труб для мереж опалення та ГВП – Радіус Келіт ГмбХ в Австрії (Radius Kelit Infrustructure Gesellschaft m b.H.), продукція якої стає зараз дуже актуальною для українського теплового ринку.

Поєднання багаторічного досвіду компанії «Полімертепло-Україна» в сфері теплопостачання, розвиненої ефективної мережі регіональних представництв ТД «Євротрубпласт» і широкого асортименту труб і виробів для комунального господарства надасть шанс зробити більш багатопрофільну (об’єднану) пропозицію для давніх партнерів обох компаній та нових клієнтів.

Полімерні теплоізольовані труби для міських розподільчих мереж опалення та гарячого водопостачання – велика лінійка теплоізольованих труб ИЗОПРОФЛЕКС® та ії австрійський аналог – труби Келіт ПЕКС (Kelit PEX). Уже багато років ці труби успішно експлуатуються на підприємствах теплокомуненерго України, на промислових, аграрних підприємствах, а також використовуються для підключення індивідуальних котелень.

Значним технологічним досягненням труб лінійки ИЗОПРОФЛЕКС® є розробка армованих гнучких труб ИЗОПРОФЛЕКС® 95А та ИЗОПРОФЛЕКС® 115А для мереж опалення та гарячого водопостачання з параметрами 95 та 115 оС відповідно, з робочим тиском 1,0 МПа. Протягом 8 років було введено в експлуатацію понад 450 кілометрів цих труб на об’єктах ПАТ Київенерго, КП "Житомиртеплокомуненерго", КП "Теплопостачання міста Одеси", ОВПТГ "Полтаватеплоенерго", концерн "Міські теплові мережі", КП "Харківські теплові мережі", КПТМ "Черкаситеплокомуненерго" та ще на багатьох підприємствах теплової комунальної енергетики. Багаторічний досвід експлуатації цілком підтверджує задекларовані переваги труб ИЗОПРОФЛЕКС®:

■ надійні трубопроводи – не піддаються хімічній та біологічній корозії, дії блукаючих струмів;
■ відсутня необхідність відключень мереж для обстеження та профілактичного ремонту під час сезонної ремонтної компанії;
■ повна реконструкція квартальної розподільчої мережі суттєво збільшує термін експлуатації внутрішніх будинкових мереж та теплового обладнання – завдяки відсутності осаду та заростання труби (властивість матеріалу несучої труби – ПЕКС-а).

До цього переліку варто додати той факт, що різниця між кошторисною вартістю реконструкції мереж з допомогою труб ИЗОПРОФЛЕКС® 95А у порівнянні з металевими теплоізольованими трубами становить не більш 30 %. Так, вартість погонного метра труби ИЗОПРОФЛЕКС® 95А більша у порівнянні з метром металевої, однак при виборі труби необхідно враховувати наступні важливі переваги, які дає використання полімерної труби:

– завдяки гнучкій конструкції ИЗОПРОФЛЕКС® термін виконання монтажних робіт скорочується в 5-10 разів: труба постачається на монтажну ділянку довгомірними відрізками – до 250 метрів та більше – за технічним завданням проекту залежно від діаметра несучої труби (40-160 мм);
– безканальна прокладка, в прохідних і непрохідних каналах;
– відсутні компенсатори та нерухомі опори, відводи/повороти – згідно зі своїми технічними характеристиками та умовами ДСТУ Б В.2.7-143:2007, ДБН В.2.5-39-2008 та ДБН В.2.5-39-2008;
– кількість з’єднань скорочується в багато разів на відміну від металевої труби, що потребує зварювання значної кількості стиків, а також тепло- та гідроізоляція кожного;
– термін експлуатації мережі за умовою виконання професійного монтажу та дотримання технічних параметрів експлуатації – не менше ніж 49 років.

Економічний ефект – це ключовий фактор, що дає підприємствам теплокомуненерго України надійна багаторічна експлуатація труб ИЗОПРОФЛЕКС®. Збереження тепла та його ефективна передача кінцевим споживачам (втрати тепла в мережах, де застосовані труби ИЗОПРОФЛЕКС®, становлять не більше 2 % на один кілометр мережі), відсутність втрат теплоносія (підживлення) та постійних витрат ресурсів на ліквідацію аварій, забезпечення безперебійної роботи теплогенеруючого обладнання – такі його складові.

Енергетична ефективність – найважливіший аспект підбору продукції для комплектації теплового обладнання та систем опалення на підприємствах та приватних об’єктах будівництва. Тому вибір та застосування новітніх технологій є відповідальним кроком, який здійснюють з урахуванням перспективи експлуатації опалювального комплексу обладнання та розвитку потужностей підприємства.

ТД «Євротрубпласт» пропонує широкий вибір надійних систем для вирішення наступних технічних завдань:
● комплексне відновлення/реконструкція теплової мережі чи мережі гарячого водопостачання,
● підключення соціального об’єкту (школи, лікарні тощо) чи виробничого підприємства, індивідуальної забудови до котельні.

Пропонуємо Вашій увазі інформацію щодо асортименту труб лінійки ИЗОПРОФЛЕКС®: і вже давно добре відомого в Україні, і нові пропозиції.


Великою перевагою є наявність на базі ТД «Євротрубпласт» у Києві складу готової продукції – труб і комплектуючих. Таким чином відвантаження замовлення може бути дуже оперативним. У випадку оформлення великого складного замовлення додатково обговорюється термін поставки з огляду на логістику та географію виробництва, оскільки труби лінійки ИЗОПРОФЛЕКС® та Келіт ПЕКС виробляються на декількох виробничих площадках: на заводах СООО «Белполімертепло» (с. Песочин, Мінська обл., Республіка Білорусь) та Radius-Kelit Infrastructure Gesellschaft m b.H. (St. Valentin, Австрія).



Не менш важливим аспектом роботи є наявність на зазначену продукцію всіх діючих сертифікатів відповідності та Технічних Свідоцтв. Уже багато років проектні роботи із залученням цих труб виконуються згідно з діючими ДСТУ та ДБН. Ми завжди готові надати нашим партнерам і замовникам необхідну технічну підтримку та запропонувати консультації з проектування, монтажу та експлуатації. Багаторічний досвід опрацювання проектів та практичний досвід надійної експлуатації цих систем в теплових розподільчих мережах України стане гарантією нашої співпраці.

Чинні в Україні нормативні документи в галузі теплопостачання та ГВП

– ДСТУ-Н Б В.2.5-35:2007. Теплові мережі та мережі гарячого водопостачання з використанням теплоізольованих трубопроводів
–ДСТУ Б В.2.5-31:2007. Трубопроводи попередньо теплоізольовані спіненим поліуретаном для мереж гарячого водопостачання та теплових мереж
– ДСТУ Б В.2.7-143:2007. Труби зі структурованого поліетилену для холодного, гарячого водопостачання та опалення
– ДБН В.2.5-39:2008. ТЕПЛОВІ МЕРЕЖІ – Інженерне обладнання будинків і споруд. Зовнішні мережі та споруди
– ДБН В.2.5-22- 2002. Зовнішні мережі гарячого водопостачання та водяного опалення з використанням труб із структурованого поліетилену з тепловою ізоляцією зі спіненого поліетилену та захисною гофрованою поліетиленовою оболонкою.

Автор: Світлана Полторак
 
ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА