Кабельні та повітряні лінії зв'язку та електропередач, що здебільшого мають велику протяжність, схильні до пошкоджень у більшій мірі, ніж інше електричне обладнання. Кабельні лінії, прокладені в землі, можуть зазнають пошкоджень через переохолодження, корозію оболонок кабелю, осадження ґрунту, а також при земляних роботах. Повітряні лінії можуть постраждати від грозових ударів, ожеледиці, сильного вітру, забруднення ізоляторів тощо. Тому, невід'ємною частиною будь-якої кабельної та електромережі є захисний футляр.

Оптимальним рішенням у цій сфері стало використання в якості футляра полімерних труб. Пластикова кабельна каналізація все частіше знаходить застосування при будівництві зовнішніх систем різного виду комунікацій – телекомунікаційні, мережеві та електричні кабелі. Полімерні труби надійно захищають їх від механічних пошкоджень і впливу навколишнього середовища.

Серед великої пропозиції в цьому сегменті ринку вигідно відрізняється продукція латвійської компанії EVOPIPES, а саме лінійка труб EVOCAB.

Ця трубна продукція – чудовий захист для різних кабельних мереж від постійних динамічних навантажень: руху, згинання, розтягування, скручування. Труби EVOCAB мають високу гнучкість і при постійному динамічному впливі зберігають внутрішні та зовнішні габарити.

На промислових та будівельних об'єктах ці труби захистять кабелі від механічних і ударних впливів. Також вони мають високу механічну міцність, тобто кабель не буде пошкоджений при стисненні, терті або ударі.

Труби EVOCAB – це також гарантований захист кабелів від пилу, вологи, впливу хімічних речовин, ультрафіолету в умовах промислових підприємств і на відкритому повітрі (наприклад, для зварювальних апаратів, мобільного устаткування сталеливарних виробництв, щитового обладнання на хімічних виробництвах, слабкострумових мереж, систем відеоспостереження та ін.). Ці труби мають досить широкий температурний діапазон експлуатації та не містять галогенів.
EVOCAB FLEX і EVOCAB HARD – гофровані двошарові труби для захисту та ізоляції кабелів зовнішніх мереж, а також мереж всередині будівель. Для отримання додаткових властивостей, наприклад захисту oт прямого УФ-випромінювання, при виробництві цих труб можуть використовуватися спеціальні добавки, що істотно розширюють можливості застосування цієї продукції.

Діапазон застосування. Механічний захист проводів і кабелів при будівництві:

• вводів у підстанції, в тому числі для захисту кабелів підстанцій;
• вводів кабелів у будівлі, тунелі та підвали;
• переходів з підземних кабельних ліній на повітряні електричні лінії;
• міжповерхових кабельних магістралей всередині будівель;
• електроінсталяцій всередині споруд громадського користування.

Фізичні властивості труб лінійки EVOCAB:

• гарантована стійкість до УФ-випромінювання – 10 років;
• самозагасаючі – можна використовувати в громадських будівлях;
• підвищена стійкість до вогню;
• низький рівень виділення диму;
• матеріал – спеціальний безгалогенний пластик;
• діапазон робочої температури: EVOCAB FLEX – від -40 до 90 °C, EVOCAB HARD – від -20 до 90 °С;
• висока стійкість до агресивних термічних і хімічних середовищ;
• не схильні до корозії;
• не вимагають технічного обслуговування (очищення від іржі, фарбування);
• швидкий та недорогий монтаж.


Труби EVOCAB FLEX поставляються в бухтax з довжиною намотування 25 або 50 м. Бухта стягнута поліпропіленовою стрічкою в 6-ти положеннях по колу і забезпечена сталевим буксирним тросом для протягання кабелів.

Труби EVOCAB HARD пропонуються у відрізках по 6 м і стандартній комплектації, кожен відрізок оснащений з’єднувальною муфтою.

Труби випускаються червоного та чорного кольору.

Труби типу HARD виготовлені з більш жорсткого матеріалу, і їх конструкція здатна витримувати істотні ґрунтові та транспортні навантаження. EVOCAB HARD призначені для захисту та ізоляції кабелів при укладанні в землі та особливо підходять для створення систем з високою механічною міцністю: при монтажі під дорогами, площами тощо.

Слід зазначити, що комплектація системи стандартними муфтами забезпечує щільне та надійне з'єднання. Додаткове використання ущільнювального кільця дозволяє домогтися водонепроникності стиків (0,5 бар).

Труби EVOCAB - краще рішення для захисту кабельних мереж.Автор:  Віталій Максим
 
ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА