ТД «Євротрубпласт» (дочірній підрозділ міжнародної компанії Radius Group) виводить на ринок новий продукт – багатошарові напірні труби підвищеної зносостійкості МУЛЬТИПАЙП ІС. Внутрішній шар цих труб виготовлений з термопластичного еластомера, отриманого методом динамічної вулканізації (ДТЕП). ДТЕП – клас полімерів нового покоління, в яких поєднуються властивості звичайного вулканізованого каучуку та технологічні характеристики переробки, типові для термопластів.

Труби МУЛЬТИПАЙП ІС мають унікальну стійкість до гідроабразивного зносу, що дозволяє використовувати їх для транспортування суспензій з високим вмістом абразивних частинок. Як показали лабораторні та натурні випробування, термін служби таких труб у 3-8 разів (залежно від складу суспензії та режиму течії) перевищує аналогічний показник для труб з ПЕ 100 і практично в десятки разів – термін служби сталевих труб, які й досі масово застосовуються.

Основними споживачами труб МУЛЬТИПАЙП ІС стануть підприємства гірничодобувних галузей. Крім того, вони знайдуть застосування на виробництвах, пов'язаних з транспортуванням суспензій абразивних матеріалів, наприклад, на золовідвалах ТЕЦ.

Серійне виробництво багатошарових труб МУЛЬТИПАЙП ІС почалося у травні 2016 року. Труби виробляються у діапазоні діаметрів від 110 до 630 мм (виробництво продукції діаметром понад 630 мм можливе за погодженням із замовником). Товщина шару ТЕП – від 2 до 10 мм. Технічні показники забезпе-чують стійкість труб МУЛЬТИПАЙП ІС до внутрішнього тиску до 2,5 МПа.

Випускаються труби двох типів: МУЛЬТИПАЙП ІС та МУЛЬТИПАЙП ІС ПРОТЕКТ (із зовнішньою оболонкою зі спеціальної мінералонаповненої композиції поліпропілену, що захищає трубу від механічних пошкоджень та атмосферних впливів). З'єднання труб МУЛЬТИПАЙП ІС здійснюється за допомогою стикового та/або терморезисторного зварювання з використанням стандартного зварювального обладнання та процедур.

Труби МУЛЬТИПАЙП ІС викликали величезну зацікавленість у підприємств гірничорудної промисловості. Дослідні зразки труб та відводів МУЛЬТИПАЙП ІС успішно пройшли натурні довготривалі випробування на Жезказганському майданчику Корпорації «Казахмис» – найбільшого в Казахстані виробника міді. На даний час труби МУЛЬТИПАЙП ІС 630 PN 10 використовуються на кількох великих гірничо-збагачувальних підприємствах країн СНД.

Автор: Антон Киналь
 
ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА