Шахта, круїзне судно чи пивоварня – не має значення, який це об’єкт, продукція компанії GF Piping Systems застосовується скрізь, де замовники дотримуються жорстких стандартів для безпечного транспортування рідин і газів.

Вироби та трубопровідні системи GF є орієнтиром для споживачів у всьому світі завдяки глибокій науково-дослідній роботі. Унікальне новаторство компанії підтверджується численними патентами, сертифікатами та нагородами.

Все почалося з ідеї

Мешканці Чико, маленького містечка в Каліфорнії (США), останні три десятиліття були свідками унікальної ситуації в історії пива. Ще в 1979 році два молоді хлопці взяли кредит на 50 000 доларів, облаштували на базі старого обладнання свою власну міні-пивоварню та почали виробляти пиво. На сьогодні ця домашня пивоварня перетворилася на компанію Sierra Nevada Brewing – шостий за величиною пивоварний завод Америки.

Як же Sierra Nevada знайшла Georg Fischer? У 2007 році в Остині, штат Техас, пройшла виставка BrewExpo America. «Це був перший раз, коли там брала участь компанія GF Piping Systems, – згадує Ден Стрьомберг, менеджер сегмента ринку по системах охолодження в GF Piping Systems у США. – Кен Гроссман прийшов до нашого стенду, і я продемонстрував йому нашу ультрасучасну систему охолодження на основі Cool-Fit ABS Plus».

Кен Гроссман був співзасновником, а на даний час є власником компанії Sierra Nevada Brewing. Тоді, повернувшись на пивоварний завод, господар сказав своїм інженерам: «Придивіться до цієї системи охолодження». Пробну лінію встановлювали на заводі, і коли після монтажу нової пластикової системи охолодження пивовари відкрили крани, вони були вражені: ферментація була холоднішою, ніж будь-коли раніше, а споживання енергії – набагато менше, ніж при використанні старої сталевої системи.

Система Cool-Fit ABS Plus від компанії Georg Fischer призначена для використання у вторинних контурах холодильних установок для:

● виробництва продуктів харчування;
● виробництва напоїв;
● холодильних і морозильних камер;
● особливих застосувань (охолодження в центрах обробки даних, технологічне охолодження тощо)

Чи можемо ми? Так

Таким чином, клієнт переконався в продукції, і коли у тому ж році було заплановано розширення виробництва, компанія Sierra Nevada хотіла знати тільки одне: чи має Georg Fischer на складі достатню кількість елементів трубопровідної системи і чи зможе поставити все в строк? Під час установки системи виникала необхідність повторних замовлень окремих частин, і замовник був більш ніж задоволений: те, що він замовляв уранці, доставлялося наступного дня.

«Ми мали постійну підтримку, починаючи з самого проекту і до остаточної установки, – зазначив пивовар Кен Гроссман. – Команда з GF Piping Systems була абсолютно надійна при роботі як з поточними, так і з майбутніми потребами даного проекту». Минулого року пивоварні довелося зробити ще одну важливу інвестицію, на цей раз у нову енергозберігаючу центральну станцію охолодження для всього цеху ферментації. На етапі планування Ден Стрьомберг працював у тісному контакті з інженерами пивоварні, монтажники пройшли спеціальну підготовку, а «профі» з GF Piping Systems були поруч і під час узгодження, і під час будівництва.

Однією з головних задач щодо діяльності пивоварні є системне впровадження інноваційних і енергозберігаючих технологій. Так, наприклад, кожен квадратний дюйм даху заводу в Каліфорнії покритий батареями сонячних панелей, а в 2010 році компанія здобула назву «Green Business of the Year» ( «Екологічний бізнес року») за її постійну роботу з Агентством з охорони навколишнього середовища США. Отже, Кен Гроссман бачить велику перевагу виробів компанії GF Piping Systems: «Cool-Fit ABS Plus зменшує втрати теплової енергії, усуває необхідність вторинної ізоляції та розрахована мінімум на 50 років». Він дуже задоволений: «Ми сподіваємося на подальшу співпрацю з Georg Fischer на нашій новій пивоварні East Coast, яка вже перебуває на стадії реалізації».


Що ж це за система COOL-FIT™?!

Пивоварна галузь ніколи не могла існувати без холодильних установок, починаючи від «винаходу» заморозки й до сьогоднішніх днів, з використанням натуральних холодоагентів (наприклад, R717).

Система COOL-FIT™ з ABS пластику від компанії GF Piping Systems розроблена спеціально для трубопроводів холодопостачання в пивоварній промисловості: охолодження приміщень для зберігання вихідних інгредієнтів та охолодження з використанням гліколю пивних баків до температури від -4 до -6 °С.

COOL-FIT™ – це трубопровідна система вторинного контуру охолодження, розроблена спеціально для кінцевих користувачів і підрядників. Система включає трубу-носій зі стійкого до низьких температур ABS пластику від GF Piping Systems з уже встановленою теплоізоляцією. Система COOL-FIT™ з'явилася на ринку в 2001 р. і завдяки багатьом успішним використанням уже зарекомендувала себе як надійна й довговічна.

Скорочення витрат. Початкові інвестиції дуже важливі, і система COOL-FIT™ пропонує ефективне за вартістю рішення в порівнянні з традиційними рішеннями на ринку. Також важливі загальні витрати на функціонування установки, а саме, експлуатаційні та ремонтні.

Ефективність. Протягом багатьох років експлуатації системи з традиційною ізоляцією поглинають вологу з атмосфери, що негативно позначається на властивостях самої ізоляції, зменшуючи ефективність системи та збільшуючи експлуатаційні витрати.

Поглинання вологи здатне також призвести до накопичення шару льоду, який може викликати розтріскування ізоляції. В результаті в тріщини потрапляє вода, внаслідок чого починається корозія металевих труб. Система COOL-FIT™ паро- та водонепроникна, а внутрішня труба-носій з ABS пластику не піддається корозії. Дана система характеризується стабільністю та ефективністю в роботі.

Гладка поверхня пластикових труб також виключає утворення відкладень і не впливає на швидкість потоку холодоагенту в трубі. Коефіцієнт шорсткості труби з ABS становить 0,007, у сталі – 0,02 (тобто шорсткість ABS у 6 разів менша). Це збільшує ефективність системи, зменшує втрати тиску, забезпечує стабільність на багато років.

Обслуговування. Система COOL-FIT™ виготовлена повністю з високоякісного напірного ABS (акрилонітрил-бутадієн-стирол) пластику, якому властива корозійна та хімічна стійкість, тобто вона стійка до впливу як ззовні, так і зсередини, що скорочує необхідність обслуговування до мінімуму. Розрахунковий термін служби систем з ABS та COOL-FIT™ ABS становить 25 років.

Повна технічна підтримка. Проектування нової установки із застосуванням системи COOL-FIT™ або модернізація існуючої, яка спочатку планувалася як сталева з мінеральною ватою або з нанесенням ізоляції на місці не викликає труднощів. Розвинена інфраструктура компанії, центри технічної підтримки GF Piping Systems по всьому світу мають набір інтерактивних програм для проведення всіх необхідних проектних розрахунків.

Найвища якість. Система COOL-FIT™ покращує ефективність вторинного контуру систем охолодження на 40 %. ABS труба має власну низьку теплопровідність – 0,2 Вт/(м•К), сталь – 90 Вт/(м•К), а в сукупності з високоякісною пінополіуретановою ізоляцією великої щільності трубопровідна система COOL-FIT™ ABS гарантує дуже низькі втрати енергії.

Відсутність конденсату чи утворення льоду. Всі труби COOL-FIT™ мають товщину ізоляції 35 мм, що гарантує кінцевому користувачу навіть при найжорсткіших зовнішніх умовах експлуатації відсутність конденсату чи утворення шару льоду на зовнішній поверхні теплоізоляції.

Відсутність корозії. Ця комплексна система трубопроводів з пластика повністю розроблена та виготовлена компанією GF Piping Systems. У систему входять труби, фітинги, перехідники для з'єднання з металевими компонентами, ручні крани, а також контрольно-вимірювальні прилади. Повна відсутність зовнішньої та внутрішньої корозії гарантує довговічність системи.

Простота монтажу. Для безпечної та надійної установки системи COOL-FIT™ не потрібно ніякого зварювального чи іншого спеціального обладнання. Ця система заснована на перевірених клейових з'єднаннях з використанням клею TANGIT ABS.

Для фіксації системи COOL-FIT™ потрібні опори тільки для зовнішньої ПЕ оболонки, тобто немає необхідності в дорогих і неефективних ізоляційних опорах для внутрішньої труби. При установці трубопроводу не виникає жодних містків холоду. Термостійкий внутрішній жорсткий каркас труб збільшує відстань між опорами до 3,3 м для труби діаметром 200 мм.

Легка вага. Низька густина пластику забезпечує швидкий монтаж на місці за допомогою найпростіших недорогих конструкцій.

Стійкість до УФ-випромінювання. Легка тонкостінна зовнішня труба є стійкою до впливу ультрафіолету, що робить систему COOL-FIT™ ідеальною для установки на дахах будівель або цехів.


Автори: Юрій Яковлєв, Яна Сахарова, Представництво Georg Fischer Piping Systems Ltd. 
ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА