25 березня  Закарпаття відвідав міністерський комісар уряду Угорщини Іштван Йоо, він побував на об’єктах КП «Водоканал м. Ужгород». Це комунальне підприємство співпрацює із закордонними партнерами у рамках реалізації транскордонного проекту ЄС «Розвиток захисту навколишнього середовища в Мукачеві, Ужгороді та Ніредьгазі через оцінку стану існуючих систем очистки водопостачання та водовідведення». Реалізація проекту здійснюється в рамках європейської програми прикордонного співробітництва ЄІСП Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна. В Ужгороді Іштван Йоо зустрівся з головою обласної ради Володимиром Чубірком. Також у заході взяв участь Генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бочкаї. 

Володимир Чубірко зауважив: «Така співпраця наближає нас до Європи. Наш край має змогу разом з угорцями реалізувати грантові проекти. Ми вдячні, що ви поділилися з нами досвідом участі у програмах ЄС. Ми розуміємо, що обладнання наших водоканалів потребує суттєвого оновлення. І такі проекти для нас стануть у великій нагоді. Чоп, Тячів, Рахів, Хуст варто би долучити до цього проекту, адже вони пов’язані з водними ресурсами річки Тиса». 

Також Володимир Чубірко розповів угорському урядовцю про те, що в області діяла державна програма «Питна вода», однак її було профінансовано лише на 4 %. Тому Закарпатьска область намагається вирішувати проблему якісного водозабезпечення населення за рахунок грантів ЄС. 

Іштван Йоо зазначив, що угорські фахівці радо співпрацюють із Закарпаттям, адже тут надійні партнери. «Також ми хочемо визначити пріоритетні території для протипаводкового захисту в рамках Дунайської стратегії. Нині долучаємося і до проекту з оновлення водоканалів. Стан справ в області з такими підприємствами є невтішним. Лише в Ужгороді на оновлення водоканалу треба 10 мільйонів євро. Нині ЄБРР проводить перемовини з урядом України щодо надання кредиту на подібні проекти. Ми готові підтримувати вас на цьому шляху», – зазначив комісар. 

За інформацією прес-служби облради, в рамках проекту фахівці проаналізували стан існуючих систем водопостачання та водовідведення  Мукачева, Ужгорода та Берегова, здійснили моніторинг інженерних споруд, розробили інвестиційні проекти для цих міст. Також триває розробка комплексу заходів щодо залучення інвесторів до сфери водозабезпечення, що в кінцевому рахунку має покращити послуги з водопостачання та водовідведення. Окрім того, експерти вважають, що в краї необхідно здійснити заходи щодо економії питної води та зниження енергоємності її виробництва, створити сприятливі умови для залучення іноземних інвестицій, забезпечити дослідження й охорону джерел питного водопостачання, що поліпшить якість питної води. 

 

 

 

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА