Незважаючи на ряд негативних факторів, в перші три місяці поточного року імпортні поставки суспензійного полівінілхлориду (ПВХ-С) в Україні зросли на 13 % у порівнянні з аналогічним показником 2014 року і склали 19,4 тис. тонн, повідомляється в огляді Датаскоп аналітичного агентства Маркет Репорт.

Минулого місяця імпортні поставки ПВХ-С в Україні скоротилися до 5,1 тис. тонн проти 6,2 тис. тонн місяцем у лютому. Проте, всупереч ряду серйозних факторів, таких як тривалі січневі канікули, серйозний спад в економіці і девальвація національної валюти, українські компанії в поточному році зберігають досить високі показники закупівель смоли на зовнішніх ринках. За підсумками січня - березня імпорт суспензії досяг 19,4 тис. тонн, тоді як рік тому цей показник становив 17,1 тис. тонн. Основний приріст поставок припав на європейських виробників.

Структура імпортних поставок полівінілхлориду в Україні за розглянутий період виглядає наступним чином.

У березні імпорт суспензійного ПВХ із США показав невелике зниження і становив близько 220 тонн проти 3,2 тис. тонн місяцем раніше. Настільки серйозне падіння обсягів поставок північноамериканського ПВХ обумовлено високими експортними цінами в порівнянні з європейськими виробниками. За підсумками січня–березня поточного року сумарний обсяг поставок північноамериканської смоли знизився до 6,9 тис. тонн проти 11,2 тис. тонн роком раніше.

У березні поставки європейського полівінілхлориду на український ринок зросли до 3,5 тис. тонн проти 1,6 тис. тонн в лютому за рахунок серйозного приросту обсягів поставок з Польщі. За розглянутий період імпорт суспензії з Європи склав 8,8 тис. тонн проти 5,7 тис. тонн роком раніше.

 

 

 

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА