У перші чотири місяці поточного року імпортні поставки суспензійного полівінілхлориду (ПВХ-С) в Україні знизилися на 7 % в порівнянні з аналогічним показником 2014 року і склали 23,8 тис. тонн, повідомляється в огляді Датаскоп аналітичної агенції Маркет Репорт.

Минулого місяця імпортні поставки ПВХ-С в Україні склали 4,4 тис. тонн проти 5,1 тис. тонн місяцем раніше за рахунок зниження попиту з боку місцевих виробників віконного профілю та кабельних пластикатів. За підсумками січня–квітня поточного року імпорт суспензії досяг 23,8 тис. тонн, тоді як рік тому цей показник склав 25,5 тис. Тонн. Скоротився попит з боку всіх секторів споживання.

Структура імпортних поставок полівінілхлориду в Україні по країнах за аналізований період виглядає наступним чином.

У квітні імпорт суспензійного ПВХ із США показав невеликий приріст і стпановив близько 500 тонн проти 220 тонн місяцем раніше. Пік поставок північноамериканської смоли припав на січень –лютий і перевищував рівень 3,1 тис. тонн на місяць. Настільки серйозне падіння обсягів поставок північноамериканського ПВХ в останні два місяці обумовлено високими експортними цінами в порівнянні з європейськими виробниками, а також скороченням попиту з боку українських компаній. В цілому, за підсумками перших чотирьох місяців поточного року сумарний обсяг поставок північноамериканського ПВХ знизився до 7,4 тис. тонн проти 15,9 тис. тонн роком раніше.

Минулого місяця поставки європейського ПВХ на український ринок склали 3,3 тис.  тонн проти 3,5 тис. тонн у квітні за рахунок скорочення поставок з Німеччини. За розглянутий період імпорт суспензії з Європи зріс до 12 тис. тонн проти 9,2 тис. тонн роком раніше.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА