25 5 nov25 -26 листопада в Херсоні проводяться планові роботи з переключення на нову ділянку водопроводу по вулиці Перекопській в районі Свято-Катерининського собору. Це обумовлено необхідністю заміни найбільш зношеної ділянки сталевого водопроводу, що відпрацював нормативний термін експлуатації, який проходить по території історичного пам'ятника.

Фахівці БМУ-617 за допомогою безтраншейної технології проводять заміну ділянки водопроводу з виносом її за територію собору. Також на шляху проходження трубопроводу облаштовані дві нові водопровідні камери (біля стадіону «Кристал» і за Кримським валом біля кінотеатру «Ювілейний»). Для цього зроблені проколи грунту і на глибині 2 м закладений футляр Ø 800 мм, у який протягнуто 50-метрову нитку з поліетиленових труб Ø 600 мм з нормативним терміном експлуатації понад півстоліття.

Таке технічне рішення захистить водопровід від просадки ґрунтів, виключить можливість утворення його ушкоджень, збереже якість води, і запобіжить руйнуванню Свято-Катерининського собору, що може бути спричинене аварійними витоками води.

Незважаючи на деякі технічні складності, виконання робіт цілеспрямовано здійснюється у нічні години для мінімізації незручностей херсонцям.

Довідка. Сталевий водопровід діаметром 600 мм і довжиною 2 км 152 м, який транспортує воду в Центр міста і частково в райони ХБК і Забалки, був прокладений в 1970 році від насосної станції водопроводу №1 до вулиці Молодіжній, частково по території парку ім. Ленінського Комсомолу, через територію Свято-Катерининського собору. У 1997 році будівля собору зазнала деформацію підмурка через інтенсивний рух поблизу важкого вантажного транспорту та підтоплення грунтів. У 2000 році, для виключення несприятливих факторів ризику, усі водопровідно-каналізаційні комунікації були перенесені на максимально можливу відстань від архітектурної пам'ятки.

 

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА