Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило довгостроковий рейтинг України на рівні «B-» зі   стабільним прогнозом, (за інформацією РБК-Україна).

 Як наголошується в повідомленні, негативний вплив на рейтинги України надає слабка зовнішня ліквідність,   високі потреби в зовнішньому фінансуванні, зумовлені погашенням суверенних зовнішніх боргів, слабкий   банківський сектор, недосконалість інститутів, геополітичні та політичні ризики.

 У той же час позитивний вплив на рейтинги надає посилення макроекономічної стабільності, скорочення   державного боргу та збереження міжнародної підтримки.

 «Тривале співробітництво України з МВФ має пом'якшити короткострокові фінансові ризики, пов'язані з ростом   виплат з погашення суверенних боргів з початку 2019 року під час виборів 2019 року», - говориться в   повідомленні агентства.

26 жовтня Міністерство фінансів оголосило про випуск єврооблігацій: п'ятирічних на суму USD750 млн. і десятирічних на USD1,250 млрд. На 5-річні облігації будуть нараховуватися відсотки за ставкою 8,994 % річних, 10-річні – 9,750 %. Розрахунки за новим випуском повинні відбутися 1 листопада 2018 року.

19 жовтня 2018 року Міжнародний валютний фонд і влада України досягли домовленості на рівні фахівців Фонду за новою програмою у форматі stand-by в розмірі USD3,9 млрд. Програма тривалістю 14 місяців замінить затверджену в березні 2015 року програму розширеного фінансування, яка закінчується в березні 2019 року. Угоду про USD3,9 млрд. кредиту затвердять після прийняття держбюджету України на 2019 рік.

Раніше повідомлялося, що згідно з даними Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) і Державної служби статистики, валовий внутрішній продукт України в 2017 році зріс на 2,2 %. Зростання реального ВВП України в IV кварталі 2017 року річному вираженні (у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року) склало 1,8 %. У порівнянні з третім кварталом 2017 року, економіка України з урахуванням сезонного фактора виросла на 0,4 %.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА