Імпорт скрапленого газу в країни Євросоюзу зі США виріс до 7,9 млрд. кубометрів за період з 25 липня 2018 року по   початок березня 2019 року, що показує зростання на 181 % у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року. Про це   повідомив в п'ятницю офіційний представник Єврокомісії Олександр Вінтерштайн на брифінгу в Брюсселі.

 «З моменту прийняття спільної заяви ЄС і США 25 липня 2018 року щодо розширення стратегічної торгівлі зростання   імпорту скрапленого газу в країни Євросоюзу з США виріс за рік на 181 %, до 7,9 млрд. кубометрів у порівнянні з   аналогічним періодом минулого року, - заявив він. - Євросоюз готовий продовжити спрощення імпорту газу з США, якщо   це відповідає ринковим умовам і конкурентне за ціною».

 Згідно з матеріалами Єврокомісії «за перші два місяці 2019 року обсяг експорту скрапленого газу зі США в ЄС склав 12,6 % від загальноєвропейського імпорту газу». У документах, однак, не уточнюється, що при торгівлі газом термін в два місяці не є показовим: прибуття двох танкерів зі скрапленим газом зі США, який просто перекачаний в газосховища, дасть значний, але локальний стрибок у цифрах експорту в порівнянні зі стабільними за обсягом поставками по газопроводах. Єврокомісія також не приводить даних про ліквідність подібних угод: ціни на скраплений газ зі США, основним покупцем якого виступає Польща, щонайменше в 1,5 рази перевищує номінальну вартість трубопровідного газу.

Єврокомісія веде відлік в своїх розрахунках від 25 липня 2018 року, коли глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер і президент США Дональд Трамп на тлі загроз американської адміністрації про можливість введення нових торгових тарифів проти європейських виробників прийняли Спільну декларацію про розширення стратегічного співробітництва, включаючи розширення торгівлі в сільському господарстві та енергетиці. З цього моменту Єврокомісія регулярно звітує про розширення закупівель Євросоюзом в США соєвих бобів і скрапленого газу.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА