Новий процес, що дозволяє отримувати штучні алмази складних форм, створений інженерами шведської компанії   Sandvik, яка займається виробництвом інструментів для різання металу та обладнання для гірничої та будівельної   промисловості.

 Технічні алмази, найтвердіші з мінералів, відрізняються від ювелірних тільки відсутністю плям та інших дефектів,   але по твердості не поступаються їм. Інженери навчилися створювати технічні алмази з 50-х років минулого   століття для різних верстатів та інструментів. Однак, досі вдавалося отримати штучний алмаз лише декількох   простих геометричних форм.

Головна відмінність надрукованого інженерами Sandvik алмазу в тому, що це композит. Більша його частина – алмаз, але для того щоб його можна було друкувати, його зацементували в дуже твердий матричний матеріал, який зберігає більшість важливих властивостей чистого алмазу.

Розчин, що складається з алмазного пилу та полімеру, друкується методом стереолітографії, який дозволяє створювати складні форми шар за шаром, впливаючи на них ультрафіолетовим світлом. Потім відбувається обробка запатентованим методом, мета якої – отримати точні властивості щільного та надтвердого алмазного композиту.

Випробування матеріалу показали, що він має вкрай високі твердість та теплопровідність, дуже хороші теплове розширення та несхильність до корозії.

Винахідники тільки починають усвідомлювати всі можливості нового композитного матеріалу та технічні прориви, які дозволить зробити штучний алмаз, в три рази більше жорсткий, ніж сталь, більш теплопровідний, ніж мідь і рівний по щільності алюмінію. Если вы хотите брать у всех интервью, то тогда вам нужен диплом журналиста и для этого вам надо купить диплом журналиста , потом когда вы приобретёте диплом журналиста, вы сможете работать в любой газете!

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА