BASF, Borealis, BP, LyondellBasell, SABIC і Total, найбільші світові  міжнародні виробники нафтохімічної продукції,   створили консорціум «Крекінг-установка майбутнього» («Cracker of the Future»), щоб спільно вивчити, як   використовувати поновлювану електроенергію для роботи нафтових і парових крекінг-установок, повідомила   прес-служба Borealis.

 Ці компанії підписали угоду щодо інвестування в дослідження та розробки, а також про обмін знаннями, оскільки   вони в даний час оцінюють можливість переведення виробництв своїх крекінг-установок на поновлювану   електроенергію, яка потенційно скорочує викиди парникових газів.

 «Ключовими проблемами при розробці технології роботи крекінг-установок на основі електрики є забезпечення   того, щоб обране рішення щодо скорочення викидів було технологічно та економічно доцільним у порівнянні з   поточним процесом, щоб воно вписувалося в майбутній низковуглецевий ланцюжок створення вартості, і щоб   воно могло бути реалізовано вчасно для досягнення цілей компанії», – пояснив голова консорціуму Brightlands   Chemelot Campus.

За даними Brightlands, ця співпраця є прямим результатом «Тристоронньої стратегії для нафтохімічної промисловості», розробленої міністерствами економіки Північного Рейну-Вестфалії, Фландрії та Нідерландів і галузевими асоціаціями VCI (Німеччина), Essenscia (Бельгія) та VNCI (Нідерланди) для підвищення стійкості нафтохімічного сектора.

Основні хімічні речовини, які включають етилен, пропилен і бутадієн, виробляються на парових крекінг-установках і переважно переробляються в полімери. Полімери завжди будуть потрібні, особливо для реалізації нових технологій, пов'язаних з відновлюваною енергією, де вони мають вирішальне значення, наприклад, для вітряних турбін, сонячних батарей та акумуляторів. Нафтохімічна промисловість була в авангарді цих інновацій і буде продовжувати пропонувати рішення для більш стійкого майбутнього, йдеться в повідомленні прес-служби Borealis .

Етилен і пропілен є основними сировинними компонентами для виробництва поліетилену (ПЕ) і поліпропілену (ПП) відповідно.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА