Полімерна водозбірна вежа Warka

З кожним роком населення нашої планети зростає, в той час, як природні ресурси – виснажуються. Досить скоро людство може зіткнутися з проблемами виробництва енергії, їжі та чистої води. Однак наука не стоїть на місці і нові технології, з одного боку, прості, з іншого – приголомшливі надають нам нові можливості і ресурси.

З усіх країн Африки Ефіопія особливо відчуває брак водних ресурсів. Щоб добути питну воду жителі селищ змушені долати великі відстані, до того ж, як правило, вона каламутна і забруднена відходами життєдіяльності домашніх і диких тварин.

Інноваційне рішення було запропоновано італійськими інженерами. Це водозбірна установка Warka, принцип роботи якої заснований на конденсації води з повітря.

Конструкція має висоту 9 метрів і важить 60 кг. Це спеціальна ємність з бамбука і особливих полімерних матеріалів, яка здатна збирати воду по крапельках. Таку установку за пару годин можуть легко зібрати і встановити 3-4 людини. За день конструкція здатна без зусиль збирати до 100 літрів води. Ефіопською мовою слово "warka" означає дике фігове дерево, яке є символом щедрості і родючості. У 2015 році водозбірні вежі Warka будуть встановлені в багатьох селищах по всій країні. Завдяки дешевизні і довговічності полімерних матеріалів ці конструкції будуть багато років поставляти якісну питну воду. Витончене і просте інноваційне рішення легко справляється з серйозною проблемою.

Подивитись відео

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА