У місті Рені Одеської області в липні має розпочати роботу нова водонапірна станція другого підйому. Про це представникам ЗМІ повідомив мер міста Сергій Колевич. Він зазначив, що за останні два роки в будівництво цього об’єкта  вкладено близько 10 млн. грн. з обласного та міського бюджетів.

Збудована нова підстанція з гідролізним і насосним відділеннями, де встановлено сучасне обладнання, переважно італійського виробництва. В даний час здійснюється герметизація двох підземних резервуарів на 6 тисяч тонн води, побудованих ще в радянський час. Це дві величезні підземниі споруди, де можна кататися на машині. Для герметизації резервуарів застосовується розробка одного з Харківських інститутів. Також тут встановлена сучасна високотехнологічна трубопровідна запірна арматура європейського виробництва. На сьогодні аналогів Ренійської водонапірної станції на Одещині не має. 

Новий об'єкт вже підключено до міської мережі водопостачання.

До запуску станції будуть проведені наступні  обов’язкові роботи: перевірка підземних резервуарів на герметичність, промивка, дезінфекція, пуско-налагоджувальні роботи, дослідження санепідемстанції.

Введення у дію цього об'єкта допоможе вирішити постійну проблему затоплення старої водонапірної станції, яка розташована в найнижчій точці міста і при інтенсивних дощах опиняється на дні «озера», внаслідок чого Рені на кілька днів залишається без води. Такі ЧП вже траплялися у місті неодноразово.

Два 6-тонні резервуари нової станції, наповнення яких буде відбуватися ночами за пільговими тарифами, будуть не тільки економити електроенергію, а й забезпечуватимуть надійний триденний  запас води для міста з 20-тисячним населенням.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА