15 2 iunПрес-служба Мінрегіонбуду України, посилаючись на інформацію від директора департаменту життєзабезпечення та житлової політики Сергія Кушніра, повідомила, що в Україні заміни потребують близько 100 тисяч кілометрів мереж водопостачання та водовідведення.  

У повідомленні зазначається, що на сьогодні у більш ніж 260 населених пунктах якість питної води має відхилення окремих фізико-хімічних показників.

«Сьогодні потребують заміни 38 % або  69 тис. км водопровідних та 37 % або 19 тис. км каналізаційних трубопроводів. Щоб довести якість води до нормативних вимог часткова або повна реконструкція потрібна майже 100 % водопровідним та каналізаційним очисним спорудам», – цитує Сергія Кушніра прес-служба Мінрегіонбуду. Зазначається, що негайної заміни потребують 29 % насосних агрегатів водопровідних станцій та 35 % – каналізаційних насосних станцій. При цьому каналізацією забезпечені: 96,7 % міст, 57,2 % селищ міського типу і тільки 2,4 % сіл.

Сергій Кушнір повідомив, що зараз Мінрегіонбуд виступає координатором ряду проектів, що здійснюються завдяки підтримці різних міжнародних фінансових організацій. Так, наприклад,  Світовий Банк бере учать у  проекті з розвитку міської інфраструктури загальною вартістю 2,4 млн. доларів. Реалізація цієї  програми  розрахована на 2014-2020 роки. Завдяки інвестиціям СБ будуть модернізовані системи водопостачання та водовідведення, а також реалізовано пілотний проект щодо утилізації  твердих відходів.

Європейський інвестиційний банк інвестує в проект «Розвиток системи водопостачання та водовідведення в місті Миколаєві», в рамках якого буде замінено 19 тис. м водопровідних мереж, оновлено 18 насосних станцій, реконструйовано каналізаційно-очисні споруди, а також побудовано два нових відстійники. Вартість проекту становить  31 млн. євро.

Також, Сергій Кушнір повідомив, що в планах міністерства – залучити кредитні кошти німецького банку KFW у розмірі 17 млн. євро для реалізації проекту відновлення муніципального водного господарства.

Мінрегіонбудом вже розроблено ряд законопроектів, спрямованих на вирішення актуальних питань роботи галузі.

 

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА