Поштово-пасажирський пароплав «Принц Генріх» був побудований в 1909 році і до 1969 року здійснював регулярні рейси. Потім майже п'ятдесят років старий корабель простояв на приколі і практично зруйнувався та згнив. У місті Леєр (Німеччина) була створена Асоціація «Traditionsschiff Prinz Heinrich», її члени вирішили повернути судно до життя, відновивши з нуля. Компанія GF Piping Systems підтримала цей проект з матеріалами для суднових трубопровідних систем.

На цьому старому пароплаві необхідно оновити практично все: трубу, обшивку, палуби, машинне відділення тощо. Влітку 2013 року пароплав «Принц Генріх» був зарахований до пам'ятників національної німецької історичної спадщини. Цей факт вимагав від Асоціації суворого дотримання всіх умов щодо його збереження у первісному вигляді. Враховуючи, що більшість членів Асоціації люди пенсійного віку, роботи з реконструкції корабля ведуться кілька разів на тиждень. Ті роботи, які добровольці не можуть виконати самі, наприклад, переоснащення камбуза, складні столярні роботи або оновлення машинного парку – здійснюється відповідними компаніями.

9 4 iun   

Систему трубопроводів для питного водопостачання та відведення стоків члени проекту вирішили встановити самостійно. На відміну від реставрації корпусу та інтер'єру, де найбільш важливим є збереження первісного вигляду, для інженерних комунікацій підходять тільки сучасні інсталяції трубопровідних систем, що відповідають суворим вимогам Germanischer Lloyd SE (німецька організація технічного нагляду за безпекою на судах). Вольфганг Хіллі – відповідальний у команді Асоціації за переоснащення трубопровідних систем корабля – в першу чергу враховував складність експлуатації трубопроводів в морських умовах. Тому вибір був зупинений на не схильних до корозії пластикових трубопровідних системах для питного водопостачання, каналізації та опалення виробництва компанії GF Piping Systems.

9 1 iun«Ми хотіли створити водопровідну систему, що задовольняє найсуворіші сантехнічні вимоги. Тому при її розробці керуватися сучасними стандартами для питного водопостачання», - зазначив Хіллі.

З боку GF Piping Systems цим проектом займається фахівець компанії Фелікс Фрейнхаген. Він зазначив, що простір для ефективної інсталяції трубопровідних систем на кораблі  обмежений, тому тут була використана нова система установки питного водопостачання – JRG Sanipex ТМ, яка оптимально підходить для монтажу трубопроводів на судні. Sanipex MT фітинги є знімними і розраховані на багаторазове використання, це дає великі переваги і розширює можливості при установці, а також, завдяки простим і зручним інструментам, значно скорочує час монтажу. Всього за допомогою JRG Sanipex ТМ на кораблі «Принц Генріх» було встановлено 700 м полімерних труб. 

Відновлення раритетного корабля з використанням трубопровідних систем і технологій GF буде завершено в 2015 році. Потім, після отримання необхідних сертифікатів і дозволів, старий корабель продовжить свою роботу як круїзне судно для приватних і ділових заходів. При цьому його ходові якості не поступатимуться рівню 1909 року.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА