1 4  30 червня в селі Веселе (Раєвська сільрада, Синельниківський район) введено в експлуатацію нову мережу водопостачання. Тепер мешканці села мають якісну питну воду. Роботи було проведено завдяки співпраці обласної ради та швейцарско-українського проекту DESPRO. 

Коментуючи цю важливу для села подію голова обласної ради Євген Удод  зазначив: «У наших селах вже оцінили самостійне залучення соціальних інвестицій та передового досвіду у сфері водопостачання. У цьому напрямку відбуваються позитивні практичні зрушення – в селі ніколи не було центрального водопостачання, а тепер кожна садиба буде з водою. Суттєву частку коштів на будівництво водопровідної мережі зібрали місцеві мешканці». 

У Раевском сільсраді розповіли, що з моменту заснування мешканці села користувалися колодязною водою з колодязів, або купували привізну. Це спричиняло як економічні, так і побутові проблеми, особливо влітку під час польових робот. Адже використання привізної води для побутових потреб, наприклад, для поливу овочів, дуже затратно. Поштовхом для спорудження власної мережі водопостачання стали соціальні інвестиції від обласної ради та міжнародних партнерів.

1 3 1 2

Реалізація проекту почалася у вересні 2014 року. За час період в селі збудовано водопровід і розподільні мережі, тобто якісною водою забезпечені всі жителі села  -345 домогосподарств (806 осіб). 

Загальна протяжність нового водопроводу – понад 9 км. Його змонтовано з поліетиленових труб, які гарантують цьому трубопроводу більш ніж 50 років безаварійної експлуатації. ПЕ труби не іржавіють, тому якість води, що ними транспортується, з роками не погіршиться. 

Загальна вартість проекту становить понад 1,5 млн. грн.: з них 300 тис. грн.  – кошти п DESPRO, по 250 тис. грн. – кошти обласного та районного бюджетів, 286 тис. – сільської ради та 465 тис. грн. – внесок мешканців села.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА