imagesУ Краматорську на вулиці Ювілейній у перших числах липня завершено реконструкцію водогону великого діаметру. Водоканал власними силами здійснив капітальний ремонт мереж водопостачання від фільтрувальної станції по вул. Ювілейній.

Головним джерелом водопостачання міста є канал Сіверський Донець-Донбас. Від нього по водоводу діаметром 1200 мм протяжністю 18,75 км на фільтрувальну станцію подається технічна вода для подальшого очищення до якості питної. Від фільтрувальної станції два магістральних водопроводи по вул. Ювілейній розподіляють питну воду по районах міста. Ці трубопроводи введені в експлуатацію в 1976-му  і за 39 років служби істотно зносилися. Питання про капітальну реконструкції стояло дуже гостро.

 6 4 Kramatorsk

У травні-липні 2014 року в ході проведення антитерористичної операції в результаті артобстрілів, зрушення ґрунтів і повної відсутності водопостачання на мережах сталося руйнування труб в багатьох місцях, в т.ч. по вул. Ювілейній.

Для запобігання аварійних ситуацій на даній ділянці КПП «Краматорський водоканал» прийняв рішення про реконструкцію цього водогону. Була розроблена і погоджена в органах «Укрдержбудекспертизи» проектно-кошторисна документація.

Капітальний ремонт виконувався господарським способом, без залучення бюджетних коштів. Завдяки активній підтримці Міжнародної організації Червоного Хреста було забезпечено повну комплектацію об'єкта всіма необхідними будівельними матеріалами: поліетиленовими трубами та комплектуючими до них. Червоний Хрест надав матеріали на загальну суму 573,8 тис. Грн. Водоканал ж затратив власних коштів 235,5 тис. грн. Якби реконструкція проводилась підрядним способом, то сума (з урахуванням усіх витрат) склала б 1,680 млн. грн.

6 3 Kramatorsk 6 5 Kramatorsk

Під час будівельних робіт було змонтовано 350 п/м поліетиленових труб Ø 500 мм, встановлено сучасну запірну арматуру: засувки Ø 500 мм, Ø 300 мм та Ø 250 мм, втулки під фланець Ø 500 мм (4 шт.) та інші необхідні з'єднувальні елементи.

Будівництво трубопроводу були здійснено традиційним траншейним способом. Для облаштування траншей використовувався екскаватор VolvoBL-71, придбаний в 2014 році за бюджетні кошти міста. Застосування цієї потужної машини дозволило виконати будівельні роботи в стислі терміни. 

 6 6

Оновлення цієї ділянки водопровідної мережі істотно знизить витрати на ліквідацію аварійних ситуацій і виключить витоки питної води.

2 липня в 10.00 новий магістральний поліетиленовий водопровід діаметром 500 мм було введено в експлуатацію.

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА