7 4 iulЄвропейський банк реконструкції та розвитку та Європейський інвестиційний банк виділять Молдові  10 млн. євро у вигляді кредиту для реалізації проекту Apa Nord Moldova для розвитку систем вoдoпостачання на півночі країни. Ще 10 млн. євро для цього ж країні надасть Європейський союз у вигляді гранту. Вже підписані фінансові угоди з ЄБРР та ЄІБ, які ратифікував парламент Молдови.

Сергій Паліховіч – міністр навколишнього середовища Молдови – зазначив, що Європейський банк реконструкції та розвитку надасть Молдові кредит двома траншами по 6 млн. та 4 млн. євро, а Європейський інвестиційний банк – десятьма траншами по 1 млн. євро. 

Фінансування на загальну суму 30 млн. євро від ЄБРР, ЄІБ та ЄС буде спрямоване на модернізацію водопроводу Сороки–Бельці, а також на розширення і оновлення інших мереж водопостачання на півночі, що зумовить підвищення рівня життя в регіоні через забезпечення доступу до води та каналізації.

7 2 iul

Завдяки проект, муніципальні влада Бєльців і шести районів: Флорештського, Сорокського, Синжерейського, Теленештського, Ришканського і Дрокійського, а також Міністерство навколишнього середовища зможуть об'єднати інфраструктуру водопостачання в одну компанію, яка буде надавати послуги водопостачання і каналізації. Створений регіональний оператор розвиватиме систему водопостачання на основі водопроводу Сороки–Бельці і спрямовувати свої зусилля на поліпшення якості та ефективності послуг водопостачання на півночі країни. Інвестиції підуть на відновлення водогону Сороки–Бельці і існуючих водопровідних мереж, збільшення нових підключень до водопроводу в населених пунктах, зниження втрат води, дозволять зменшити витрати електроенергії, яка використовується при наданні послуг.

Проект передбачає залучення приватного оператора для управління послугами водопостачання та каналізації з боку створюваної регіональної компанії, що сприятиме підвищенню ефективності послуг.

Фінансування ЄБРР, ЄІБ та ЄС сприятиме підвищенню якості життя для майже 400 тис. чоловік на півночі Молдови, де є проблеми з доступом до води і каналізації.

Довідка. Водопровід Сороки–Бєльці був збудований у 1980 р і керується зараз кoмпаніей Acva-Nord, підвідомчий Міністерству навколишнього середовища. Низькі тарифи на вoду не дозволяють підтримувати інфраструктуру водопроводу на належному рівні,тому інвестиції для його модернізації вкрай необхідні.

 

 

ЖУРНАЛ ПОЛИМЕРНЫЕ ТРУБЫ - УКРАИНА